Дерматолог

Шість шосткинських школярів стали переможцями обласного етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН + Відео

 Поділитися

Поділитися в

З 23 по 26 березня пройшов 2 етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН. У ньому взяли участь 34 учні шосткинських шкіл. Вони захищали свої наукові проекти в 21 сесії.

«За результатами цього конкурсу наші учні посіли 6 перших, 7 других і 7 третіх місць. Тепер переможці цього етапу будуть брати участь вже в 3-му, всеукраїнському, етапі конкурсу», – розповів Сергій Запівахін, директор Шосткинської міської МАН учнівської молоді.

У числі переможців і Денис Павлюк. Хлопець захищав роботу на тему «Застосування залізо-марганцевого сорбенту для очищення стічних вод».

«Так як екологічна ситуація в світі не на найкращому рівні, тому я зі своїми керівниками вирішив зробити свій внесок у вирішення цієї проблеми», –  каже Денис Павлюк, переможець обласного етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН.

На практиці розробку Дениса можна використовувати для очищення стічних вод на фармацевтичних підприємствах.

Пишаються своїми вихованцями і викладачі станції юних техніків. Двоє їхніх учнів також стали переможцями обласного етапу конкурсу. Це Марія Павленко та Данило Голосний.

«Марія у нас займається з 1-го класу. Зараз вона у 9-му класі. І займається у гуртку «Юні винахідники», – говорить Тетяна Манакова, директор Шосткинської міської станції юних техніків.

Марія сконструювала пристрій для визначення якості молока на термостійкість.

«Якість молока визначається саме електронним приладом. За допомогою електропровідності він визначає між кислим та свіжим молоком. Також ним можна визначити усілякі домішки в молоці», – пояснює Марія Павленко, переможниця обласного етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН.

Уже не вперше завойовує перше місце зі своїм проектом і Данило Голосний. Разом з керівником Євгеном Небелицею вони удосконалили  роботизований лоток для домашніх улюбленців. Тепер він не лише прибирає за тваринами, а й може їх годувати.

«На ринку майже відсутні аналоги. Це повний комплекс із годівниці та автоматичного лотка, який автономно без втручання господаря може доглядати за твариною», – каже Данило Голосний, переможець обласного етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору