Рух шосткинських маршруток можна відслідкувати онлайн + Відео

 Поділитися

Поділитися в

Розробник системи моніторингу громадського транспорту у Шостці Олександр Андрусенко зазначає, що встановлення GPS-трекерів у міських маршрутках вже завершено. Обладнанням забезпечено більше 50 громадських транспортних засобів.

– Система працює наразі в тестовому режимі. Усі маршрутки можна моніторити. Для цього можна використовувати міський додаток «Шостка» або безпосередньо сам сервіс EasyWay. Це міжнародний сервіс, у якому є всі великі міста України, де можна побачити усі маршрути, зупинки, де знаходиться та чи інша маршрутка, у якому напрямку вона рухається. Можна подивитися приблизно час її прибуття та розрахувати свій маршрут, у тому числі з пересадками, – каже Олександр Андрусенко.

Ділиться, що встановлювати було не просто. Усі маршрутки не збирали в одному місці, для встановлення виїздили туди, де було зручно власникам, водіям транспорту.

– У кожній маршрутці встановлено GPS-модуль з сім-картою. Вона зв’язується з нашим сервером, сервер накопичує дані. Адміндоступ панелі є у працівників міськвиконкому. Запитів у нас не було від власників маршруток. А якщо будуть, ми можемо надати окремий доступ для їх маршруток, щоб вони могли моніторити реальне переміщення транспорту та архів. Далі вже сервер зв’язується з платформою, яка відпрацьована та вміє відпрацювати переміщення маршрутки на мапі. Там відображаються не всі маршрутки, які зараз включені. Наприклад, якщо зійшла з маршруту, то не буде відображатися. Це сервіс робить автоматично. Якщо вона на кінцевій зупинці стоїть більше 5 хвилин, то також буде неактивна на карті. Як тільки повертається на маршрут, знову з’являється на сервісі, – розповідає розробник.

Олександр Андрусенко показав, як виглядає додаток на iOS та Android, як знайти EWay чи EasyWay, а також, як шукати свій маршрут у додатках та користуватися. Сервіс також показує маршрутки, маршрути яких частково співпадають.

Зараз IT-фахівці активно працюють над встановленням трекерів на приміські маршрути. Скоро у системі буде відображатися і громадський транспорт, який курсує між населеними пунктами Шосткинської громади. Це узгоджено з EasyWay, де буде закладка приміських маршрутів автобусів.

– Завдання нестандартне, навіть великі міста не мають такого сервісу. Ми зараз опрацьовуємо маршрути, оцифровуємо і будемо передавати в ізівей. Це, дійсно, буде зручно, – каже фахівець.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору