Рада дозволила отримувати офіцерське звання без військової освіти

Армія, Закон 17:17, 21.03.2023
 Поділитися

Поділитися в

Верховна рада ухвалила закон № 8339, який на час воєнного стану дозволяє військовослужбовцям без спеціальної вищої освіти отримувати офіцерські звання.

Зміни до статті 20 закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” щодо комплектування Збройних сил України посадовими особами офіцерського складу на особливий період підтримали 283 нардепи.

Раніше для отримання первинного офіцерського звання необхідно було вивчитись у військовому закладі вищої освіти або військовому навчальному підрозділі вишу.

Тепер закон дозволяє під час воєнного стану призначати осіб сержантського і старшинського складу без вищої освіти, але які мають досвід бойових дій не менше пів року, на молодші офіцерські посади з присвоєнням офіцерського звання. Особа, яка претендує на офіцерське звання не повинна мати непогашених дисциплінарних стягнень.

Крім того, закон на час дії воєнного стану дозволяє приймати на військову службу офіцерів від 20 до 40 років (раніше було до 30 років).

Раніше Верховна рада затвердила порядок проходження військової служби іноземцями та особами без громадянства у Збройних силах України та інших утворених відповідно до законів України військових формуваннях.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору