Про Гамаліївський монастир-колонію та рід Скоропадських незабаром вийде документальний фільм

Історія, Церква 17:14, 21.12.2021
 Поділитися

Поділитися в

Вийшов трейлер документального фільму «Гетьманський спадок». Стрічка розповідатиме про історичний та державотворчий спадок гетьманату та роду Скоропадських, який є суттєво недооцінений у сучасній Україні.

Як інформує Україна молода, над фільмом працює команда київської студії Atasov Film Travel на чолі з режисером Тетяною Сучковою-Ладик у співпраці з шосткинською громадою.

Сценарист – Олег Базилевич, продюсер – Олена Неміш, оператор – Євген Ладік. 

«Це буде фільм про порятунок гетьманського спадку роду Скоропадських: від єдиної в Україні усипальниці династії гетьманів України Скоропадських – Гамаліївського Свято-Харалампіївського монастиря – до усвідомлення масштабу державотворчого внеску гетьманів Івана та Павла Скоропадських, – зазначає заступниця директора Шосткинського краєзнавчого музею Олена Чанцева-Коваленко. – Порятунок Гамаліївського монастиря та належне вшанування гетьманського роду Скоропадських, усвідомлення їхньої величної ролі в розбудові України – це наш іспит на самоповагу. Через повагу до тих людей, хто нам цю державу творив».

 

«Гетьманський спадок багатогранний. Він включає в себе унікальний український державотворчий імпульс і традицію, та історичний внесок гетьманів. А також такий символ гетьманства, як Гамаліївський (Харалампіївський) монастир – святиню, яка потребує негайного захисту. Та й сам рід Скоропадських є частиною гетьманського спадку», – йдеться на сайті студії. – Ми намагаємося відновити зв’язок із власним минулим, щоби зробити певні висновки стосовно нашого майбутнього».

 

У фільмі про історію Гамаліївського монастиря та гетьманського роду Скоропадських розповідають третій Президент України Віктор Ющенко, історики Павло Гай-Нижник і Тетяна Осташко, міський голова Шостки Микола Нога, директор Науково-дослідницького інституту історії архітектури та містобудування Сергій Юрченко, головний зберігач фондів Шосткинського краєзнавчого музею Тамара Крупеня та інші.

Як повідомила «УМ» режисерка стрічки Тетяна Сучкова-Ладик, «за сприятливих обставин сподіваємось на закінчення фільму восени 2022 року, попереду в нас ще багато  знімальних днів в Україні та за кордоном».

Водночас в процесі роботи над «Гетьманським спадком» було відзнято ще один фільм – «Монастирські грати». Це історія про шосткинську колонію суворого режиму №66, яка існувала на території Гамаліївського монастиря за радянських часів – у період з 1962-2019 рр. Ця стрічка вже готова і незабаром її можна буде побачити.

15 травня 2023 року виповниться 150 років від дня народження останнього українського гетьмана Павла Скоропадського. Відновлення архітектурної перлини було б логічним і внеском України в збереження пам’яті про гетьмана. Після чого можна було б порушувати питання про перепоховання праху Павла Скоропадського в родинній усипальні Гамаліївського монастиря, а також створення тут меморіалу гетьманів України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору