Представились головами сільрад: аферисти видурили більш, як по 10 тис. грн., у мешканок Шосткинщини, які продавали будинки
Кримінал 18:22, 9.05.2023
Поділитися
Поділитися в
Копіювати посилання

Останнім часом в Інтернет зросла кількість фейкових сторінок, на яких пропонується отримати матеріальну допомогу від різних організацій та партнерів (ООН, ЄС, Товариства Червоного Хреста та інших), застерігає Шосткинське районне управління поліції.
Так, вчора до поліції звернулася 30-річна місцева жителька та повідомила, що у мережі Інтернет побачила оголошення про надання матеріальної допомоги від ООН. Жінка перейшла за вказаним посиланням та вказала свій абонентський номер. Після чого на телефон поступив дзвінок, заявниця підтвердила всі дії, а потім виявила, що з її рахунку зникли кошти в сумі 2350 гривень.
Також до Шосткинського районного управління поліції звернулися дві жительки району 58-ми та 38-ти років, які розповіли, що кожна з них продає будинок і розмістила оголошення в Інтернеті. Обом жінкам зателефонували невідомі та поцікавилися щодо будинку, який продається. У кожному випадку телефонувавший представлявся головою сільської ради та повідомляв, що для приватизації землі необхідно сплатити певну суму. Після розмови жінки перерахували кошти в сумі 11 600 та 11 571 гривень на карту, а лише потім зрозуміли, що потрапили на гачок шахраїв.
На гачок шахраїв потрапила ще одна жителька Шостки. Жінці подзвонили невідомі, представилися працівниками банківської установи та повідомили, що з її картки хтось намагається зняти кошти. З метою припинення транзакції заявниця назвала CVV-код та пароль, який прийшов в СМС-повідомленні. Через деякий час жінка побачила, що з її рахунку зникло більше 20 тисяч гривень.
За даними фактами у поліції відкрили кримінальні провадження за ст. 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство», у рамках яких встановлюють особи зловмисників.
Поліцейські вкотре наголошують: не переходьте за сумнівними посиланнями, а особливо якщо це стосується надання допомоги від держави, благодійних та міжнародних організацій. Виконуйте такі дії виключно на офіційних сайтах або в державному додатку «Дія». Також не повідомляйте по телефону свої особисті та банківські дані.
Якщо ви стали жертвою шахраїв, негайно повідомте про це поліцію та зв’яжіться з вашим банком або кредитною організацією, щоб повідомити про будь-які підозрілі транзакції чи запити на ваші фінансові дані.
На фото – співробітники поліції проводять роз’яснювальну роботу з громадянами для попередження шахрайств


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: