Повістки можуть вручати через родичів, повноваження ТЦК розширені, – ТСН

Армія, Закон 15:00, 3.05.2023
 Поділитися

Поділитися в

В яких випадках можуть вручити повістку родичам військовозобов’язаного?

Як відомо, у квітні Кабінет міністрів розширив повноваження ТЦК та СП, відтепер повістку вручити можуть незалежно від реєстрації та місця перебування на військовому обліку.

За яких умов повістка вважається врученою та в якому разі її можуть підписати родичі військовозобов’язаного?

Юрист Максим Шинжирбаєв надав роз’яснення, чи вважається врученою повістка, якщо її підписав родич військовозобов’язаного.

Відомо, що повістка вважається належно врученою, якщо її заздалегідь заповнили, внесли дані особи, яку викликають, та яка особисто підписана військовозобов’язаним.

Як зазначає юрист, повістка вважається законно врученою також, якщо її отримав хтось із родичів, якому виповнилося 18 років та який мешкає разом із військовозобов’язаним.

Таким чином повістку можуть вручити, наприклад, батькам особи, якій виповнилося 18 років та яка підлягає строковій військовій службі в тому разі, якщо вони живуть разом.

Проте якщо, наприклад, військовозобов’язаний живе окремо від батьків, але прописаний у них, у такому разі вручити повістку через родича неможливо. “Лише якщо достеменно відомо, що особа там мешкає постійно”, – наголосив Максим Шинжирбаєв.

Неналежно врученою вважається повістка, відправлена поштою, у вайбер, так само як і виклик до ТЦК телефоном чи через смс.

У разі відмови від вручення правильно оформленої повістки може бути почате кримінальне впровадження, по суті — це є ухилянням від мобілізації, підкреслив адвокат.

Джерело: ТСН

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору