Перевізники і громадськість дискутували щодо вартості проїзду у маршрутках + Фото + Відео

Суспільство 20:21, 11.10.2021
 Поділитися

Поділитися в

Сьогодні, 11 жовтня, відбулася зустріч представників пасажироперевізників та громадськості.

На порядку денному було питання тарифу на проїзд у маршрутках. Нагадаємо, на засіданні виконкому міської ради рішення щодо вартості проїзду прийнято так і не було. Мер Микола Нога запропонував громадськості і перевізникам спільно обговорити проблемне питання.

На сьогоднішній зустрічі представник пасажиропервізників Григорій Зевако заявив, що існуючий тариф в розмірі 7 грн. покриває лише витрати на паливо, податки та амортизацію. «Практично на зарплату не залишається навіть водію, не те що підприємцю. Тариф 7 грн. нас не влаштовує!», – підкреслив він.

Перевізники виступають за встановлення вартості проїзду у маршрутці в розмірі 9 грн. (економічно обгрунтований тариф за їх розрахунками – 12 грн.). Також вони вимагають, щоб школярі платили не 3 грн., як зараз, а 5 грн. Знову було піднято питання дотацій перевізникам з бюджету Шосткинської громади.

Представники громадськості вважають, що тариф повинен бути максимум 8 грн., учні ж повинні платити як і раніше 3 грн. Громадська активістка Наталія Максина назвала пасажирів заручниками ситуації. А Борис Моєсеєнко вважає: перевізники теж є заручниками ситуації, бо причина необхідності збільшення вартості проїзду у різкому подорожчанні палива.

Щодо питання дотацій перевізникам, то заступник міського голови Ярослав Счастливцев зазначив, що це також навантаження на кінцевого споживача: «Міський бюджет – це гроші платників податків, це наші з вами гроші, вони не з неба падають».

З боку громадськості була претензія щодо комфорту у маршрутках, брудних салонів… Претензію перевізники не сприйняли: «Дайте заробити, буде комфортно!».

Член виконкому Денис Линок запитав, чи розглядали пасажироперевізники питання використання іншого палива, щоб здешевити витрати. «В якомусь місті хтось змінив паливо?!», – парирував один з перевізників. Прозвучала думка, що перехід на інше паливо не допоможе…

Громадська активістка Валентина Шадура зазначила: необхідно переглянути кількість рейсів, щоб  маршрутки не їздили порожніми. Вона закликала до компромісу. «Давайте знайдемо компроміс, щоб і нам, і вам було добре», – сказала Валентина Шадура.

Начальник управління економіки Дар’я Гребенюк запропонувала пасажироперевізникам оптимізувати бізнес. «…Курсування пустих маршруток, які не користуються попитом на даний час, бо люди не можуть за них заплатити – не повинно такого бути», – зазначила вона.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору