Дерматолог

Панчохи: довгий шлях та кардинальні перетворення

Споживач 14:30, 19.09.2020
 Поділитися

Поділитися в

Історія панчіх насичена різними подіями та несподіваними поворотами. Сьогодні вони допомагають виконати вимоги найсуворішого дрес-коду, а також поєднуються з повсякденним стилем, служать елегантним доповненням до вечірнього або весільного вбрання. Треба визнати, що панчохи в XXI столітті дещо втратили свою практичність, але це повною мірою компенсується значною часткою провокаційності, елегантності та навіть еротизму.

Сьогодні ці вироби представлені в каталогах багатьох компаній, а замовити їх можна в інтернеті, перейшовши за посиланням https://makeup.com.ua/categorys/1267245/ . Навіть складно повірити, що колись вони виготовлялися вручну, спеціально навченими майстрами, а за типом використовуваного матеріалу та якості виробу можна було оцінити соціальний статус їх власника.

Круті віражі подій

Пропонуємо огляд цікавих фактів з історії панчіх:

  • Перша згадка про цей предмет гардероба відноситься до IV-V століть до нашої ери. Носили його в Стародавньому Єгипті та Греції. Знайдені під час розкопок зразки мали зручну п’яту, яка забезпечувала гарне прилягання. Римлянки носили укорочений варіант, а використовувався він як елемент домашнього одягу. Моделі мали особливе плетіння, але технологія виготовлення не збереглася.
  • У XIII столітті це вже виключно чоловічий одяг, який поступово поширюється по Європі. Іспанські воїни запозичили його в арабських країнах. Придворні дами у Франції у XVIII столітті формували свій гардероб виключно з розкішних нарядів і мереживні моделі були обов’язковим його елементом. Вартість однієї пари відповідала річному доходу дворянина із середнім достатком.
  • Чоловіки носили панчохи відкрито, а жінки ховали їх під багатошаровим одягом. Демонструвати свої стрункі ніжки прекрасні дами не мали змоги, оскільки це вважалося верхом непристойності. Але чоловіки будь-якими способами намагалися побачити те, що приховано за складками тканини. Джентльмени уважно стежили за тим, як жінки сідають у карету або йдуть по сходах, адже в цей час дамам доводилося підіймати поділ сукні, щоб не спіткнутися. Звичайно, формально це пояснювалося виключно правилами етикету та прагненням допомогти жінці.
  • На рубежі XIX-XX століть таке вбрання остаточно закріплюється у жіночому гардеробі. Популярними спочатку стають моделі, які сьогодні вже стали класикою – чорні, коричневі, білі, а потім варіанти у поперечну смужку, з чудернацькими орнаментами та візерунками.
  • У 20-ті роки актуальним є тілесний колір. Сукні стають трохи коротшими, бо жінки починають працювати, займаються спортом (наприклад, катаються на велосипеді). З’являються денні й вечірні панчохи. Для першої групи характерно стримане, однотонне, матове оформлення, допускалася скромна вишивка. Нарядні вироби часто розмальовували вручну. Для фіксації використовували пояс, тасьму або підв’язки.
  • Основним матеріалом для виготовлення залишався шовк. Потім з’явилися вироби з віскози, які, завдяки доступній вартості, зайняли пріоритетні позиції на ринку. Але в 1939 році американська компанія DuPont випустила першу партію виробів з нейлону й вони досить швидко витіснили з продажу інші варіанти. Реклама запевняла покупців, що новинка виготовлена ​​з матеріалу, який міцний як сталь і тонкий як павутина. Нові моделі мали ззаду шов. Він проходить по всій довжині виробу й візуально подовжує ноги.
  • Деякі дослідники пов’язують випуск синтетичних варіантів не тільки з появою нового матеріалу – нейлону, а й зі складною ситуацією на світовому ринку. Шовк мав високу вартість, а економічна криза призвела до того, що його закупівлі в Японії практично припинилися. Поки компанії налагоджували постачання з Китаю, був знайдений новий, альтернативний варіант, який приніс чималий прибуток тим, хто швидко перейшов на інший формат.
  • Під час Другої світової війни нейлон використовується виключно для потреб армії. Жінки були змушені вдаватися до імітації та малювати на ногах уявні шви, а також з’явилися спеціальні покриття, які надавали шкірі певний відтінок.
  • Виробництво було відновлено тільки в середині 40-х. В цей же період американські компанії починають постачання великих партій на європейський ринок. У моду входять безшовні моделі, а поява нового матеріалу – лайкри – забезпечує комфортне прилягання до ноги, без складок і провисання.
  • Мода на мініспідниці призвела до того, що перші позиції по продажах займають колготки, але поступово баланс був відновлений. Панчохи стали носити переважно в теплу пору року, а також вони використовуються як елемент ділового стилю, на костюмованих вечірках, для романтичних зустрічей і створення святкових образів.

При підборі варіанта враховуємо розмір, спосіб фіксації (силіконова вставка, пояс, підв’язка), склад волокна, оформлення. Однотонні варіанти в класичних відтінках поєднуються з одягом у будь-якому стилі (крім спортивного). Яскравий, насичений колорит, сіточка, стрази, блискітки, намистини, об’ємні візерунки добре підходять для особливих випадків. Залежно від використовуваних поєднань з одягом, вони можуть додати вашому образу жіночності, романтики, оригінальності, екстравагантності.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору