Нирки болять, коли вже пізно, або чому варто регулярно проходити обстеження

Медицина, Послуги 13:30, 21.02.2022
 Поділитися

Поділитися в

Нерідко пухлини в нирках виявляють випадково під час УЗД в рамках планових медоглядів. І добре, якщо іще відсутні метастази, все може завершитися просто видаленням враженої пухлиною нирки…

Лікарі-нефрологи кажуть, що самі собою нирки не болять. Хіба що є якісь перешкоди для відтоку сечі (наприклад, коли нирка блокована каменем і починає розширюватись). А якщо людину нічого не турбує, то і до лікаря вона не йде. На жаль, коли людина розуміє, що має проблему з нирками, то вже має місце хронічна ниркова недостатність і необхідність проведення діалізу.

За статистикою, зростає і кількість пацієнтів, які потребують проведення замісної ниркової терапії. І тут свій внесок вносять не тільки первинні ниркові захворювання, наприклад, гломерулонефрит, але й інші захворювання, що супроводжуються ураженням нирок – артеріальна гіпертензія, цукровий діабет…

Що робити, якщо справді нічого не болить?

Щорічно потрібно здавати загальний аналіз сечі. Якщо є якісь відхилення – у будь-якому бланку з результатами аналізів їх буде виділено – варто проконсультуватися з фахівцем. Про можливі проблеми з нирками, насамперед, може говорити підвищення в сечі білка та еритроцитів (за умови, якщо не переїли м’яса увечері).

УЗД нирок для профілактики захворювань варто робити, залежно від віку.

Якщо вам немає 35 років, то зробіть один раз і, за відсутності патологій та хороших аналізів, можете повторити через 2 – 3 роки. Якщо дитині-дошкільнику зробили УЗД, і відсутня патологія, то до підліткового віку УЗД нирок можна не повторювати за відсутності скарг. А старшим 40 років нефрологи радять робити УЗД нирок раз на рік.

УЗД в «Північ Медікал» — це гарантія якісного обстеження, завжди високоточні результати. У кабінеті УЗД в Шостці є сучасне устаткування, яке забезпечує чітку візуалізацію стану внутрішніх органів. При направленні лікаря пацієнтів записують на діагностику одного або одразу кількох органів в залежності від направлення. Все це в комплексі допомагає встановити правильний діагноз і розпочати вчасне лікування.

Детальна інформація та запис за телефонами: 073-175-82-40, 099 173 56 22.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору