Новгород-Сіверська лікарня буде кластерною, але вузькопрофільних лікарів там не вистачає

Медицина 17:02, 6.05.2023
 Поділитися

Поділитися в

П’ять надкластерних лікарень, шість кластерних та дванадцять загальних лікарень планують створити на Чернігівщині в процесі реформи. Госпітальна рада області визначилася зі структурою спроможної мережі медзакладів та очікує на затвердження від МОЗ. Про це інформує Суспільне Чернігів.

Повідомляється, що серед кластерних лікарень є і Новгород-Сіверська Центральна міська лікарня.

Кластерна лікарня має бути одна на район, з розрахунком на 150 тисяч населення. Тут надаватимуть медичну допомогу при найбільш поширених хворобах у середніх і важких випадках, медичні послуги тут мають надаватися цілодобово.

Особливість Чернігівської області в тому, що вона велика за територією, але не густозаселена. Тому на затвердження в МОЗ подали шість кластерних лікарень. Це Чернігівська міська лікарня №2, центральні районні лікарні Чернігова, Корюківки, Ніжина, Прилук та Новгород-Сіверська центральна міська лікарня.

За словами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, статус кластерної лікарні Н.-Сіверська ЦМЛ отримала авансом.

Генеральна директорка медзакладу Оксана Черненко каже, що лікарня має виконати дві вимоги. Перша – це забезпечення матеріально-технічної бази, друга — наявність вузькопрофільних лікарів, бо кластерна лікарня має надавати 20 видів послуг. На тепер райцентру не вистачає ще з десяток спеціалістів.

«У нас сьогодні навчається три лікарі-інтерни. Окрім цього, у нас є попередня домовленість з трьома лікарями: хірург, гінеколог і рентгенолог, які готові продовжувати трудову діяльність у нашій лікарні», — каже Оксана Черненко.

Тому лікарям, які захочуть працювати в Новгород-Сіверській лікарні, виплатять підйомні та допоможуть купити житло, сказала мер міста Людмила Ткаченко: «Тому що Новгород-Сіверська громада – це територія бойових дій і сюди нема бажаючих їхати, оскільки це ризик. Було прийнято на сесії дві програми. Перша програма – це по придбанню житла для тих лікарів, які погодяться приїхати до нас в нашу громаду. І друга програма – це фінансова підтримка самих лікарів: це одноразово 120 тисяч і потім уже кожен місяць по 10 тисяч на період дії програми, тобто по 2025 рік включно».

 

Фото: Суспільне Чернігів

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору