Насіння овочів: які вибрати для гарного врожаю

 Поділитися

Поділитися в

насіння овочів

Урожай овочевих культур має пряму залежність від якості придбаного посадкового матеріалу. Але асортимент такої продукції сьогодні надзвичайно величезний, що стосується не тільки виробників, але й сортів культур. Саме тому важливо мати уявлення про основні критерії та правила вибору насіння.

Купувати насіння овочів в Україні варто на початку весни. У разі можливості його можна замовити ще восени. Але купувати велику кількість не рекомендується. По-перше, сьогодні замовити таку продукцію нескладно, а по-друге, деякі овочі втрачають показники схожості з часом.

Яке насіння купити

Потреба в придбанні гібридів залежить від кількох чинників. Якщо в планах є заготівля насіння на майбутнє, краще зробити вибір на користь звичайних сортів. Їхня головна особливість полягає у здатності «давати потомство», що має такі самі якості, як і вони самі. Тобто видобутий з таких рослин посадковий матеріал буде придатний для посіву наступного року.

Якщо ж мета вирощування овочів – виробництво їжі, можна зробити вибір на користь гібридів, (наприклад, з маркуванням F1). Таке насіння дає міцні сходи, які менше схильні до різних захворювань та стійкі до негативних атмосферних факторів. Вони дають якісний урожай, а їх плоди зазвичай дозрівають набагато раніше за звичайні культури. Проте насіння більшості гібридних культур неспроможне «давати потомство».

Оброблення насіння овочів

Щоб забезпечити високу врожайність, виробники вдаються до різних методів поліпшення життєздатності зерна, зокрема оброблення мінеральними добавками. В залежності від використаної технології насіння можна розділити на такі види, як:

Драже. Поміщаються в щільну оболонку з поживних речовин, що забезпечує хороше підживлення культури відразу після початку проростання. Мають збільшені, на відміну від звичайного насіння, розмір, тому сіяти їх зручніше.
Плазмові. Піддаються складному обробленню в газовому середовищі при невеликому тиску, що підвищує їхню продуктивність, а також опірність до хвороботворних мікроорганізмів.
У гелієвій оболонці. Найкращий варіант, коли часу на регулярний полив та ретельний догляд за культурою немає. Гель сприяє збереженню вологи всередині насіння, а також містить у своєму складі необхідні для проростання поживні речовини.
Калібровані. Перед пакуванням проходять сортування за розміром, тому дають рівномірні й акуратні ростки.

Крім того, варто зазначити, що насіння може продаватися не тільки розсипом, а й у стрічці. Другий варіант стане чудовим рішенням для невеликих культур, що ростуть у ряд (наприклад, моркви або буряків).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору