Найчастіша причина смерті людей – захворювання серця та судин. Пройдіть вчасно УЗД, щоб зберегти серце здоровим!

Медицина, Послуги 16:00, 29.11.2021
 Поділитися

Поділитися в

Захворювання серця та кровоносних судин – найчастіша причина смертей у всьому світі. За даними ВООЗ, щорічно показник смертності від таких хвороб становить близько 17,5 мільйонів людей. Найчастіше причиною летальних наслідків стають інфаркт та інсульт. При цьому лікарі впевнені: до 80% подібних випадків можна було запобігти.

Одним із найбільш інформативних і при цьому безпечних методів діагностики вважаються ультразвукові дослідження. На відміну від рентгену, апарат УЗД не дає шкідливого випромінювання, а процедуру можна повторювати з будь-якою періодичністю.

Коли потрібно робити УЗД серця?

Як часто можна робити УЗД серця для дорослого, визначає лікар. У будь-якому випадку таке обстеження потрібно проводити регулярно, навіть якщо немає ніяких тривожних симптомів. Обов’язково пройти таке обстеження необхідно, якщо:

 • ви відчуваєте посилене серцебиття або порушення серцевого ритму;
 • у вас часто болить голова, бувають запаморочення, непритомність;
 • з’явилися біль у грудях чи верхній частині живота;
 • турбує задишка чи тривалий кашель;
 • періодично піднімається температура, одночасно відчувається сильне серцебиття.

Лікар призначає ультразвукову діагностику, якщо ЕКГ показує зміни або під час обстеження фонендоскопом чути шуми у серці.

Як часто можна робити УЗД серця дитини, також залежить від показань. Наприклад, дітям, у яких раніше не виявлялися проблеми з серцево-судинною системою, обстеження призначається щорічно. Дитині, яка займається спортом, обстеження можуть проводитись раз на півроку. У 14-річному віці процедура проводиться для всіх підлітків. Це пов’язано з активним зростанням організму, який може спровокувати патологічні зміни у серцевому м’язі.

Особливості проведення процедури

УЗД серця – один із найбільш затребуваних способів діагностики. Процедура зазвичай займає приблизно 15-20 хвилин.

Перед проведенням УЗД серця особлива підготовка не потрібна. Однак варто відмовитися від фізичних навантажень і вживання кофеїну безпосередньо перед процедурою. Тимчасово слід припинити прийом заспокійливих ліків.

Що показує УЗД?

Ультразвукове дослідження дозволяє вивчити всі структури серця та виявити відхилення у його роботі.

 • набуті та вроджені вади;
 • ураження м’язового шару – міокардит;
 • наявність рідини у навколосерцевій сумці;
 • омертвілі ділянки серця – інфаркт;
 • стоншення стінок;
 • тромби та інші новоутворення;
 • патології клапанів;
 • відхилення у роботі серцевого м’яза, зокрема незначні.

Як часто потрібно проводити обстеження?

Немає жодних обмежень. Якщо у вас немає захворювань серцево-судинної системи та симптомів, які можуть вказувати на розвиток захворювань, достатньо проходити обстеження щорічно. Головне – регулярно.

У деяких випадках УЗД серця призначається частіше. Це стосується людей із гіпертонією та іншими хронічними патологіями серця чи судин, причому незалежно від віку. Ультразвукове дослідження бажано пройти під час вагітності, а малюкам першого року життя процедура призначається при швидкій стомлюваності, відмові від грудей, посинінні носогубного трикутника. Ще один привід обов’язково проходить УЗД – спадкова схильність до серцевих хвороб.

Збережіть серце здоровим!

УЗД серця – це проста, безболісна та безпечна процедура, яка дає об’єктивну інформацію про стан серцевого м’яза та судин. З її допомогою можна виявити перші ознаки майбутніх патологій та не допустити їх розвитку, вчасно вжити заходів, щоб зберегти своє серце здоровим на довгі роки.

УЗД в «Північ Медікал» — це гарантія якісного обстеження, завжди високоточні результати. У кабінеті УЗД в Шостці є сучасне устаткування, яке забезпечує чітку візуалізацію стану внутрішніх органів. При направленні лікаря пацієнтів записують на діагностику одного або одразу кількох органів в залежності від направлення. Все це в комплексі допомагає встановити правильний діагноз і розпочати вчасне лікування.

Детальна інформація та запис за телефонами: 073-175-82-40, 099 173 56 22.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Реклама

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору