На засіданні виконкому обговорювали питання тарифів на тепло та проїзд в маршрутках

 Поділитися

Поділитися в

Сьогодні ввечері, 7 жовтня, відбулося засідання виконкому міської ради. Воно пройшло під головуванням мера Миколи Ноги.

На обговорення виносились питання тарифу на перевезення пасажирів на міських маршрутах загального користування, а також тарифів на тепло.

Начальник управління економіки Дар’я Гребенюк проінформувала, що пасажироперевізники вимагають збільшення вартості проїзд у зв’язку з різким підвищенням ціни палива (метану). За їх розрахунками тариф повинен складати 12 грн.

Представник громадськості Наталія Максина зазначила, що не припустимо підвищувати вартість проїзду в маршрутках. «Ми що, заручники якісь?! Два місяці тому вони (пасажироперевізники – прим. ред.) хотіли 6 грн., потім 7 грн., 8 грн., тепер – 12 грн… У Києві 8 грн., так там зарплати інші, зовсім не як у Шостці. Совість є чи немає?!», – звернулась вона до пасажироперевізників.

Наталія Максина запитала, чи буде місцева влада дотувати, наприклад, працівників заводу «Імпульс», які їздять на маршрутках на роботу і з роботи. Вона закликала власників маршруток переходити на інший вид палива – бензин.

«Не хочуть працювати, хай не працюють!», – сказала Наталія Максина, маючи на увазі пасажироперевізників. Якщо тариф підвищать, то, за її словами, громадськість буде протестувати.

Представник пасажироперевізників Григорій Зевако розповів про світову ціну на газ та прогнози на майбутнє, а також надав розрахунки витрат. Мер Микола Нога зазначив, що потрібно виходити з сьогоднішньої ціни метану. Виникло питання, чи буде зменшена вартість проїзду у маршрутках, коли знизиться вартість палива. Пасажироперезіники заявили, що так…

Член виконкому, директор заводу «Імпульс» Віталій Кайнара підкреслив: питання вартості проїзду в маршрутках є актуальним для підприємства, бо його працівники користуються громадським транспортом. Він закликав і перевізників, і громадськість до зваженого підходу у питанні тарифу. «Виконком, я впевнений, повинен прийняти компромісне рішення», – сказав директор «Імпульсу».

Мер Микола Нога зняв з розгляду питання, запропонувавши громадськості та пасажироперевізникам провести у понеділок, 11 жовтня, спільне обговорення тарифу. Лише після цього відбудеться засідання виконкому та приймуть рішення щодо вартості проїзду у маршрутках.

У порядку денному було і питання тарифів на тепло. Як зазначила начальник управління економіки Дар’я Гребенюк, тарифи для населення залишаються такими, як і у минулому році. Нагадаємо, 30 вересня під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад за участі Президента України відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022 рр. Документ підписаний між урядом, НАК «Нафтогаз», Асоціацією міст України і Конгресом місцевих та регіональних влад. У Меморандумі сторони зафіксували, що тарифи у цьому опалювальному сезоні не будуть змінені.

На засіданні виконкому обговорювалося питання тарифів на тепло для бюджетних установ по 3 теплопостачаючим підприємствам – ШП «Харьківенергоремонт»,  заводу «Імпульс», «Шостка-тепло».

Член виконкому, директор ТОВ «Жилкомсервіс» Олег Ковальов висловив невдоволення тим, що проект важливого рішення він отримав менше ніж за добу до засідання. На його думку, потрібно проводити громадські слухання, де б мешканці громади отримали необхідні роз’яснення. «Зрозуміло, що це гроші не населення, але це гроші нашого бюджету», – сказав він.

Питання тарифів на тепло міський голова теж зняв з розгляду. Він запропонував членам виконкому та громадськості 11 жовтня детально обговорити тарифне питання. Лише після цього проект рішення буде розглядатися на засіданні виконавчого комітету.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору