На Сумщині зареєстровано майже 83 тисячі переселенців

ВПО, Офіційно 10:35, 16.05.2023
 Поділитися

Поділитися в

Станом на 12 травня на Сумщині зареєстровано 82 тисячі 770 внутрішньо-переміщених осіб, дві третини з них — це внутрішньо обласні переселенці.

Про це повідомляє Суспільне з посиланням на очільницю обласного департаменту соціального захисту населення Людмилу Мусіяку.

На Сумщині 17 територіальних громад нині включені до списку Мінреінтеграції як такі, на яких велися або ведуться бойові дії. Половина з людей, які мають статус ВПО – непрацездатні: діти та люди похилого віку, розповіла Людмила Мусіяка.

Одна третя зареєстрованих в Сумській області переселенців – це внутрішньо-переміщені особи з інших областей. Найбільше ВПО з Харківської області – 10 тисяч осіб. З Донецької – 9 тисяч, з Луганської – 5 тисяч, з Київської – 1800, із Запорізької – близько тисячі, з Чернігівської – 781 особа, з Херсонської – 545 осіб. За словами Людмили Мусіяки, Сумщина не є пріоритетною областю серед тих, які обирають переселенці.

Щодо забезпечення житлом ВПО, то в 9 громадах Сумщини створено місця компактного проживання для ВПО, розповіла очільниця обласного департаменту соцзахисту. Як правило, це гуртожитки навчальних закладів. Всього облаштовано 458 місць, проте на сьогодні зайнято 70. Деякі громади Сумщини готові надати переселенцям вільні будинки у сільській місцевості, зокрема на переселенців з дітьми чекають у Роменському районі. Також наразі в області працюють 15 кластерів ООН для надання допомоги ВПО — облаштування місць компактного проживання та соціального житла.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору