Сервис Центр

На Сумщині продають напівфабрикати, які виготовляють в антисанітарних умовах у гаражі, хоч виробника і оштрафували на 270 тисяч гривень  

Споживач, Торгівля 14:52, 24.07.2021
 Поділитися

Поділитися в

Держпродспоживслужба у Сумській області повідомляє, що у минулому році надійшла заява від споживача, який придбав млинці з куркою та грибами, виробництва ФОП Бондаренко С.І. та при розпакуванні відчув неприємний запах. Споживач також повідомив, що, прибувши за адресою потужності виробника, з’ясував: приміщення, в якому виробляються напівфабрикати знаходиться в антисанітарійному стані.

Спеціалісти Держпродспоживслужби провели позапланову перевірку за адресою потужності (приватного гаражу) виробника, за результатами якої були виявлені порушення загальних гігієнічних вимог, що вказують на повну незахищеність харчових продуктів від забруднення під час переробки та обігу.

З метою проведення мікробіологічних випробувань відібрали зразки напівфабрикатів та передали до Сумської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби. За результатами лабораторних досліджень відібраних зразків харчових продуктів було виявлено бактеріальне забруднення та наявність шкідливих мікроорганізмів також у пельменях та рибних котлетах.

Виробнику видали припис про усунення порушення законодавства про харчові продукти та корми та з урахуванням наявності загрози для життя та здоров’я споживачів винесено рішення про припинення виробництва та обігу харчових продуктів у даному приватному гаражі.

Виробник не виконав зазначеного рішення та продовжив виробництво харчових продуктів в антисанітарних умовах, не вилучив з обігу харчових продуктів, де в ході експертизи було виявлено бактеріальне забруднення. Тому до нього було застосовано штрафні санкції в розмірі 200 000 грн.

Не погодившись із застосованими штрафними санкціями, ФОП Бондаренко С.І. звернувся до суду, щоб скасувати постанову про накладення штрафу. У березні поточного року у задоволенні позову суд йому відмовив.

Станом на 20 липня поточного року ФОП Бондаренко С.І. не вжив жодних заходів щодо виконання припису та усунення виявлених порушень під час виробництва харчових напівфабрикатів. За систематичні порушення законодавства у сфері безпечності харчових продуктів до даної особи було винесено три постанови про застосування штрафних санкцій в сукупному розмірі 263 338 грн. Всі постанови Головного управління набрали законної сили та передані до органів державної виконавчої служби для примусового виконання.

Головне управління Держпродспоживслужби звертає увагу, що на території області діє досить сумнівна аудиторська установа та «акредитовані тренери» у сфері HACCP, які замість добросовісного усунення порушень рекомендують «порєшать» всі питання за гроші. Пропонуємо операторам ринку у сфері харчових продуктів утриматись від співробітництва з шахраями та не повторювати сумний досвід ФОП Бондаренка С.І.

Фото ілюстративне.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
Квадрат
Rodont
Ковры
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору