На Сумщині постачальника теплової енергії зобов’язали повернути споживачам зайво нарахованих майже 2 млн.грн.

ЖКГ, Споживач 16:00, 7.01.2022
 Поділитися

Поділитися в

В судовому порядку доведено законність припису щодо усунення порушень при формуванні тарифу на суму 1,85 млн. грн. та повернення споживачам зайво нарахованих коштів за теплопостачання. Про це інформує Держпродспоживслужба у Сумській області.

 Перевіркою порядку формування тарифу на транспортування теплової енергії, встановленого рішенням виконавчого комітету Охтирської міської ради від 21.12.2020 № 172 в розмірі 655,04 грн./Гкал без ПДВ встановлено завищення планових прямих витрат на оплату праці за рахунок врахування завищених розмірів посадових окладів, що не підтверджуються діючим штатним розписом та Колективним договоромЗавищення планових витрат склало майже 1,4 млн. грн. або 12,1 грн./Гкал без ПДВ.

 Одночасно зазначене порушення виявлено і при формуванні тарифу на постачання теплової енергії, яке склало майже 450 тис. грн або 5,5 грн./Гкал без ПДВ.

 Вказане є порушенням Порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуг з централізованого опалення і постачання гарячої води, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №869 від 01.06.2011.

 Держпродспоживслужба винесла припис щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу державного нагляду, яким зобов’язала підприємство усунути порушення при формуванні тарифів на послуги транспортування та постачання теплової енергії шляхом проведення розрахунків планових витрат по заробітній платі та відрахувань на соціальні заходи відповідно до діючого штатного розпису та подати до виконавчого комітету Охтирської міської ради на коригування діючих тарифів, встановлених рішенням виконавчого комітету Охтирської міської ради від 21.12.2020 № 172 до 01.06.2021 в сукупному розмірі 1,85 млн. грн. та повернення споживачам зайво нарахованих коштів за теплову енергію.

 Однак, суб’єкт господарювання з виявленими порушеннями не погодився та оскаржив припис до суду. За результатами судового розгляду була доведена законність дій та рішень Головного управління. Рішенням Сумського окружного адміністративного суду припис Держпродспоживслужби щодо усунення порушень при формуванні тарифу з транспортування та постачання теплової енергії на суму 1,85 млн. грн.був визнаний законним, а в задоволенні позовних вимог теплопостачальному підприємству відмовлено повністю.

 Загалом за 2021 рік в судовому порядку було доведено законність розпорядчих актів Головного управління на суму 4,1 млн. грн., в тому числі, приписів та рішень щодо усунення порушень на суму понад 2 млн. грн. та рішень щодо застосування адміністративно-господарських санкцій у сумі 2,094 млн. грн.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору