На Сумщині обговорили питання регіонального замовлення для медичних фахових коледжів, включаючи Шосткинський

Медицина, Освіта 18:00, 21.04.2023
 Поділитися

Поділитися в

На робочій нараді заступник голови обласної військової адміністрації Олена Бойко розглянула із керівниками Сумського, Лебединського, Конотопського, Шосткинського фахових медколеджів питання про те, що на Сумщині є дефіцит певних фахівців у медичних закладах. І формуючи регіональне замовлення, необхідно саме на це звертати увагу.

Як повідомила Олена Бойко, станом на сьогодні у закладах охорони здоров’я області працює 8442 середніх медичних працівників (сестри медичні, фельдшери, акушерки, фармацевти тощо). Із них 466 особи пенсійного віку (60-78 років). Близько 600 чоловік мають право на пільгову пенсію (55-60 років), щорічна плинність кадрів у межах 3-5%, що складає понад 400 осіб.

«Крім того, наразі в області формується мережа спроможних закладів охорони здоров’я. І важливо, щоб наші освітні заклади готували фахівців в контексті цієї реформи. Адже необхідно, щоб випускники наших коледжів, підготовлені за бюджетні кошти, залишалися працювати в області й використовували свої знання, надаючи медичні послуги нашим жителям», – зазначила заступник голови Сумської ОВА.

За її словами, наразі слід враховувати додаткову потребу у кадрах молодших фахових спеціалістів закладів охорони здоров’я області, що розширюють свою діяльність у напрямку фізичної та реабілітаційної медицини, паліативно-хоспісної допомоги…

Також Олена Бойко звернула увагу керівників коледжів на те, що вже сьогодні область потребує кваліфікованих майстрів для обслуговування сучасного медичного обладнання. І через кілька років ця потреба буде зростати. Адже у зв’язку з медичною реформою та співпраці з іноземними та українськими партнерами заклади охорони здоров’я поповнюються новим високотехнологічним устаткуванням.

Після остаточного формування обсягів регіонального замовлення на 2023-2024 навчальний рік вони будуть затверджені розпорядженням голови Сумської ОВА.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору