На Сумщині магазин сплатить 150 тисяч грн штрафу за продаж гнилих овочів та фруктів

Споживач 13:09, 10.02.2022
 Поділитися

Поділитися в

Головним управлінням проведено позапланову перевірку стосовно додержання законодавства у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів одного з магазинів у м. Суми.

Під час здійснення заходу державного нагляду (контролю) було виявлено ряд порушень законодавства у сфері безпечності харчових продуктів. Систему простежуваності не забезпечено, а саме на потужності відсутні товарно-транспортні накладні на плодово-овочеву продукцію. Оператором ринку не були надані товарно-транспортні накладні на плодово-овочеву продукцію до кінця перевірки. Температурні режими, зазначені виробниками та/або постачальниками в магазині не дотримуються.

Так на всю плодово-овочеву продукцію, що реалізовувались на момент перевірки оператор ринку встановив однакову температуру зберігання «до+25 С». Також на момент перевірки у торгівельному залі виявлено велику кількість неякісної (підпорченої) плодово-овочевої продукції, зокрема в`ялі баклажани, деформовані, з порушенням цілісності, деякі з гниллю, дині з чорними цятками, в`ялі та деформовані помідори, зелена капуста потріскана, на кінчиках листів чорна гниль, персики підв`ялені з порушеною цілісністю плода, гнилий інжир.

На вимогу інспекторів під час перевірки, оператором ринку не було надано документального підтвердження списання (вилучення з обігу), утилізації неякісної продукції.

За результатами проведеного заходу державного нагляду складено акт проведення перевірки, видано припис та складено три протоколи про порушення законодавства про харчові продукти та корми.

На підставі зазначених матеріалів були винесені три постанови про застосування штрафних санкцій в сукупному розмірі 150 тис. грн.

Оператор ринку з виявленими порушеннями не погодився та оскаржив припис та постанови про застосування штрафних санкцій до суду. В ході тривалого судового розгляду було доведено законність дій та рішень Головного управління. У зв’язку з чим, рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду по справі № 160/15063/20 в задоволенні позовних вимог оператора ринку було відмовлено за необґрунтованістю, а застосовані штрафні санкції в розмірі 150 тис. грн. були визнані законними.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору