Сервис Центр

На Сумщині Держпродспоживслужба заборонила продавати іграшку, що становить загрозу для життя та здоров`я

Споживач 14:31, 19.03.2021
 Поділитися

Поділитися в

 Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області повідомляє, що на виконання доручення Держпродспоживслужби України, за результатами моніторингу споживчого ринку у місті Суми та Сумській області працівниками відділу ринкового нагляду, проведена позапланова перевірка характеристик продукції – іграшки-конструктор «Неокуб». Було встановлено невідповідність продукції вимогам пунктів 33,34 п.п.3 та 4 додатку 2 Технічного регламенту безпечності іграшок.  Деталі іграшки (кульки) становлять ризик удушення, асфіксії або механічного пошкодження внутрішніх органів, чим загрожують безпеці чи здоров’ю користувачів з урахуванням передбачуваної поведінки дітей.

 Відповідно до сценарного плану ймовірність виникнення ризику, що може становити продукція іграшка-конструктор «Неокуб», становить серйозний рівень загрози для життя та здоров’я споживачів.

Відповідно до Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», органом ринкового нагляду у розповсюджувача дана продукція була вилучена з обігу та заборонена до продажу.

Держпродспоживслужба зазначає, що на сьогодні десяткам дітей та підлітків була надана медична допомога від шкоди завданої організму в результаті свідомого чи не свідомого ковтання деталей (елементів) даної іграшки.  У більшості випадків, на жаль, використання конструктора, закінчується оперативним лікуванням дітей.

Суб’єктів господарювання ринку дитячої продукції попереджують, що відповідно до пункту 6 Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції», обов’язок суб’єктів господарювання – негайно повідомляти про продукцію, яка ними розповсюджується та становить ризики для користувачів. Повідомлення про таку продукцію, яка не відповідає загальній вимозі щодо безпечності продукції, регламентується ст.10 Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції».

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
Квадрат
Rodont
Ковры
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору