На Сумщині Держпраці закликає медиків повідомляти, коли їх змушують писати заяви про переведення на неповний робочий день для мінімізації витрат на оплату праці

Закон, Робота 14:00, 4.02.2022
 Поділитися

Поділитися в

Управління Держпраці у Сумській області допомагає відстоювати трудові права медичних працівників. Зокрема проводить інформаційно-роз’яснювальну роботу серед лікувально-профілактичних установ на території Сумщини з метою недопущення порушення прав медичних працівників.

До відома: набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 12.01.2022 № 2 «Деякі питання оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров’я» (далі – Постанова), яка передбачає підвищення базового рівня заробітної плати для лікарів та медичних сестер.

Згідно Постанови, розмір нарахованої заробітної плати медичним працівникам закладів охорони здоров’я державної або комунальної форми власності за повністю виконану місячну (годинну) норму праці встановлений у межах фонду оплати праці на 2022 рік на рівні не менше:

20 000 гривень – для лікарів (крім лікарів-інтернів), професіоналів з вищою немедичною освітою, які допущені до медичної діяльності в закладах охорони здоров’я;

13 500 гривень – для фахівців з початковим рівнем (короткий цикл) вищої медичної освіти та першим (бакалаврським) рівнем вищої медичної освіти.

Наразі трапляються випадки, коли працівників спонукають писати заяви про переведення на неповний робочий день для мінімізації витрат на оплату праці. Держпраці нагадує, що така заява є волевиявленням самого працівника. Жоден роботодавець не має законних підстав примушувати писати вищевказану заяву.

Управління Держпраці закликає медиків Сумщини повідомляти про дані факти до територіального органу в письмовій формі. Посадовці Управління реагуватимуть на звернення медпрацівників негайно.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору