Микола Трофимець: «Якби вибори у нашій громаді відбулися завтра, то якісний склад депутатського корпусу змінився б докорінно» + Відео
Поділитися в
Копіювати посилання
На 5 питань відповів депутат Шосткинської міської ради Микола Трофимець.
Він розповів, як було створено волонтерський центр «Шостка», про службу у Збройних Силах України, про те, як змінилась депутатська діяльність після 24 лютого 2022 р.
«Перше, що я хотів сказати, що на самому початку війни кожен депутат, як і кожен громадянин України, зробив свій вибір: на чиїй він стороні – України чи на стороні зла. Я над цим питанням навіть не замислювався. Мій вибір був очевидний – я українець!», – сказав Микола Трофимець.
За його словами, у перші дні повномасштабного вторгнення він зустрівся з головою місцевої організації ОПЗЖ Володимиром Пилипейком і запропонував всім разом (депутатам міської та районної рад) публічно висловити свою позицію і вийти з ОПЗЖ. Пилипейко сказав: подумає. Через деякий час почала надходити інформація, що питання затягується лише тому, що у декого є побоювання втратити депутатський мандат. «Як тільки я зрозумів, що причина лише в цьому, то в той же день, не задумуючись, оприлюднив свою заяву про вихід із фракції та своє відношення до цієї політичної сили. Особисто я втратити мандат не боявся і не боюсь», – зазначив Микола Трофимець.
Депутат зауважив, що ніколи не був членом ОПЗЖ, хоча надходила наполеглива пропозиція і він відмовився від неї ще задовго до повномасштабного вторгнення.
Гість програми «5 питань» висловив думку про те, що впродовж депутатської каденції не всі народні обранці скористалися нагодою, щоб розібратися у питаннях життєдіяльності громади. Нагадаємо, вибори у міську раду відбулися у 2020 році… Микола Трофимець вважає: справжню оцінку депутатам, політичним силам дадуть мешканці нашої громади на наступних виборах. «Якби вибори у нашій громаді відбулися завтра, то якісний склад депутатського корпусу змінився б докорінно», – висловив думку він.
Щодо бюджету Шосткинської громади на 2024 рік депутат заспокоїв: і хоч бюджет зменшений, нічого критичного не відбулось. За його словами, основний фінансовий документ на 2024 р. суттєво не відрізняється від планового бюджету на 2022 або 2023 рр. «…Найголовніше, що він є зведений, а значить, що всі видатки і доходи є збалансовані. І всі галузі в нашій громаді будуть забезпечені», – підкреслив Микола Трофимець.
Він визнав, що обговорення проєкту бюджету-2024 було непростим. Зокрема, жвава дискусія розгорнулася стосовно питання видатків на висвітлення діяльності місцевої влади у ЗМІ. Була підтримана пропозиція щодо скорочення видатків. На думку Миколи Трофимця, повністю прибрати видатки на висвітлення діяльності не можна, хоча дехто і наполягав саме на цьому. «Ми повинні розуміти, що ЗМІ – це інформаційна безпека кожної громади і якщо люди не будуть отримувати правдиву інформацію, то її замінить російська пропаганда і який-небудь недолугий проросійський блогер», – сказав депутат.
Микола Трофимець наголосив на важливості контролю над витрачанням бюджету громади. Він зауважив, що необхідно усунути значні недоліки при виділенні коштів на лікування. З цього питання депутат вже третій рік поспіль безрезультатно звертається до начальника управління праці та соціального захисту населення Антоніни Наймитенко.
Микола Трофимець також вважає, що необхідно залучати додаткові кошти до бюджету – це різноманітні державні та обласні програми, грантові кошти. Крім того, зазначив він, багато громад отримують допомогу від закордонних партнерів, тому потрібно налагоджувати міжнародну співпрацю.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!


Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: