МОЗ разом з Єврокомісією евакуювали 28 постраждалих українців із декількох регіонів, у тому числі з Сумщини, на лікування до закордонних клінік

Медицина 20:00, 12.02.2023
 Поділитися

Поділитися в

Вже майже рік повномасштабної війни в Україні Міністерство охорони здоров’я разом із Європейською комісією організовують евакуаційні рейси для громадян, які постраждали внаслідок збройної агресії росії.

Як інформує МОЗ, цього тижня евакуйовано 28 пацієнтів до Австрії, Німеччини, Нідерландів та Норвегії. У групі є пацієнти з мінно-вибуховими пораненнями та опіковими травмами, а також цивільні особи з онкологічними захворюваннями. Зокрема, це люди з Харківщини, Київщини, Вінниччини, Хмельниччини, Дніпровщини та Сумщини. У закордонних клініках їм буде забезпечене спеціалізоване лікування та подальша реабілітація.

Евакуація населення проходить через систему екстреного реагування Євросоюзу, коли в одній із країн ЄС для лікування і реабілітації українців оперативно шукають профільну спеціалізовану клініку. Так звані «медичні конвої» — приклад одного з ефективних напрямів порятунку пацієнтів, коли Міністерство подає запит на евакуацію та отримує пропозиції від різних країн-членів Європейського Союзу та Європейської економічної зони. Далі МОЗ контактує з клінікою та узгоджує етапи і маршрути безпечного медичного транспортування.

Спочатку пацієнтів перевозять від лікарні у прифронтовій території через львівський медичний хаб до аеродрому в Польщі. Далі повітряні госпіталі чи спеціальний авіатранспорт доставляють українців у країни Європи для спеціалізованого лікування.

МОЗ зазначає: якщо ви чи рідна вам людина потребує медичної евакуації, звертайтеся перш за все до сімейних лікарів. Комунікація Міністерства охорони здоровʼя з сімейними лікарями триває постійно і безперервно. Однак існує й інший шлях подати попередню заявку на Програму медичної евакуації, адже через тривалі воєнні дії, обстріли та/або окупацію деяких регіонів України багато людей могли втратити зв’язок зі своїм сімейним лікарем. Для цього потрібно самостійно заповнити попередню заявку на Програму медичної евакуації на сайті Міністерства охорони здоров’я в розділі «Громадянам».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору