Міський голова, громадськість та представники ШП ХаЕР обговорили питання нових платіжок за тепло + Відео

Суспільство 16:33, 24.12.2021
 Поділитися

Поділитися в

Вчора, 23 грудня, відбулося обговорення питання щодо нових платіжок за опалення.

В ньому взяли участь міський голова Микола Нога, представники громадськості та ТОВ «ШП «Харківенергоремонт», яке забезпечує теплом більшу частину міста.

«Люди отримали платіжки і бачать там такий пункт, як опалення місць загального користування. Звідки взявся новий пункт у платіжках?», – запитав координатор Офісу розвитку громади Андрій Сурай.

В.о. начальника відділу збуту ШП «Харківенергоремонт» Григорій Хруневич відповів, що вступили в дію нові правила, закони, які вимагають нового порядку обліку і розподілу загальних обсягів теплової енергії, яка споживається в будинку, серед споживачів. Передбачено, що послуга тепер розподіляється як безпосередньо для опалення приміщень, які знаходяться в будівлі, так одночасно і для опалення місць загального користування, забезпечення функціонування внутрішньобудинкової опалювальної системи.

«Раніше це все обліковувалось разом, тепер законодавець вимагає це виокремити», – каже Григорій Хруневич.

Він роз’яснив, що місцями загального користування у будинку вважаються під’їзди, колясочні, сміттєкамери, вестибюлі  та ін., на їх опалення витрачається певна кількість теплової енергії. «Всі співвласники приміщень у будівлі нарівні несуть ці витрати», – проінформував  в. о. начальника відділу збуту ШП ХаЕР. Тобто за це платять і ті, хто користується централізованим опаленням, і у кого «автономка».

Андрій Сурай запитав Григорія Хруневича: якщо у під’їзді будинку немає батарей, як йде опалення під’їзду. За що тоді людям платити?

«…Скажіть, будь ласка, а звідки підприємство, яке постачає теплову енергію на будинок, знає, скільки батарей є в будинку, скільки немає в приміщенні загального користування?!», – відповів запитанням на запитання представник ШП ХаЕР.

Він зазначив, що є методика, за якою обсяг теплової енергії, витраченої на опалення місць загального користування та допоміжних приміщень будівлі, визначається на підставі показань вузлів розподільного обліку, а у разі їх відсутності обсяг витраченої теплової енергії визначається як частка від загального обсягу її споживання в залежності від характеристики будівлі.

Григорій Хруневич зауважив: законом передбачається, що за рішенням співвласників будівлі частки споживання теплової енергії, витрачені на опалення місць загального користування та допоміжних приміщень будівлі, можуть визначатися з застосуванням як понижувального, так і підвищувального коефіцієнтів. Рішення співвласників надається теплопостачальній організації.

Міський голова Микола Нога обурився тим, що ШП ХаЕР не поставило людей до відома, що братиме зі споживачів додаткові кошти. «Навіщо ви людям виставили платіжки, коли ще не поставили їх до відома?!», – запитав міський голова.

Як заявив Григорій Хруневич, підприємство готове зробити перерахунок, але зазначив, що це потрібно зробити оперативно.

Таким чином, у будь-якому житловому будинку у найближчий час можна провести збори мешканців, надати протокол до ТОВ «ШП «Харківенергоремонт», і буде зроблений перерахунок.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору