Малювали, озеленяли школу, висадили 3 тисячі дубів: як на Середино-Будщині просувається акція «Створюємо ліси разом»

 Поділитися

Поділитися в

Нагадаємо, уже більше місяця на території України у рамках Президентської програми «Зелена країна» триває акція Держлісагенства «Створюємо ліси разом». Державне підприємство “Середино-Будське лісове господарство” на чолі з Олександром Плужниковим розробило ряд заходів на підтримку акції. За сприяння лісівників до екологічних заходів активно підключилися і вихованці підшефного шкільного лісництва – учні Опорного Середино-Будського ЗЗСО I-III ступенів №1.

Майбутнє лісу – у руках підростаючого покоління

У день старту акції «Створюємо ліси разом» працівники Державного підприємства «Середино-Будське лісове господарство» завітали до найменших учнів школи №1.  Досвідчені лісівники поділилися з дітьми своїми знаннями про ліси, їх важливість для існування життя на планеті, покращення екологічної ситуації в країні.

Щоб зацікавити малечу та спонукати її глибше замислитися про екологічні проблеми сучасності, працівники лісгоспу оголосили серед учнів початкових класів конкурс на кращий малюнок. У своїх роботах діти закликали оберігати та примножувати лісові насадження, зобразили свою любов до природи.

«Приємно, що на конкурс надійшло багато робіт, які дійсно варті уваги. Вражає не лише техніка та рівень виконання, а сам задум. Адже навіть дорослим не завжди під силу передати тему акції так просто і доступно» – коментує головний лісничий підприємства Іван Степаненко.

У підсумку комісія обрала 6 кращих робіт та нагородила їх авторів грамотами та премією.

Уже згодом зі старшими учнями школи №1 працівники лісгоспу висадили на території їхньої альма-матер близько 80 декоративних дерев та кущів. Адже ніщо так не гуртує та виховує молодь як спільна праця.

«Тісна співпраця, дружній колектив лісівників, учителів та дітей і як результат – покращення ландшафту шкільної території. Але в першу чергу зелені насадження значно зменшують кількість пилу й диму в повітрі, відіграють своєрідну роль фільтру» – говорить директор Опорного Середино-Будського ЗЗСО IIII ступенів №1Олександр Коваленко.

Не словом, а ділом!

Окрім просвітницької роботи лісівники Серединобудщини своїм прикладом показували, що таке дійсно любов до лісу і якими зусиллями він створюється.

Головний захід з лісовідновлення відбувся на території Голубівського лісництва. Там на площі 1 га висадили сіянці сосни звичайної та берези повислої. Усього у лісах Середино-Будського краю додалося 4643 нових дерев. До слова, допомагали садити дерева знову таки вихованці шкільного ліснитцва та депутати місцевих громад.

Крім цього, на базі Кам’янського лісництва висадили 3000 саджанців дуба звичайного. Працівників підприємства підтримали і їх родини. За кілька годин згуртованої роботи на ділянці 0,9 га оселився майбутній дубовий гай

«Без лісу не було б життя на Землі, тому ми мусимоберегтийого, примножувати і передати у спадокнаступномупоколінню. А ще ліс потребує дбайливого ставлення, умілих та працьовитих рук» – говорить лісничий Кам’янського лісництва Олександр Чумак.

Долучився Середино-Будський лісгосп і до глобального проєкту  Greening of the Planet. У його рамках один мільйон людей за один день повинні висадити мільйон дерев. З цього мільйона більше двох тисяч сіянців були посаджені руками працівників Середино-Будського лісгоспу. Вирощені вони також власноруч.

«Не потрібно бути експертом, щоб розуміти, головне під час створення зелених насаджень якісний посадковий матеріал. Саме тому ми для висадки завжди використовуємо сіянці вирощені у власному розсаднику», – говорить інженер з лісових культур Марина Книрик.

І можливо це не останні дерева, які були висаджені у цьому році. Адже акція «Створюємо ліси разом» триватиме до 31 листопада. Що цікаво, за допомогою спеціального сайту https://zelenakraina.gov.ua/  будь-яка людина може відстежити, як просувається висаджування лісу в її регіоні та у країні в цілому.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору