КП “Господар” у Шосткинській громаді повідомляє про підвищення тарифів на водопостачання та водовідведення

ЖКГ, Тарифи 16:42, 20.02.2023
 Поділитися

Поділитися в

На офіційному сайті Шосткинської міської ради оприлюднено  інформацію комунального підприємства “Господар”, що розташоване у селі Ковтунове. Зокрема, до відома споживачів доводять намір здійснити у поточному році зміну тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення.

Зазначається, що наразі діють тарифи з централізованого водопостачання та водовідведення, які були встановлені рішенням виконавчого комітету Шосткинської міської ради від 28.01.2022 року № 33 та введені в дію з 01.02.2022 року, в наступних розмірах :

  • на центральне водопостачання – 23,50 грн. за 1 м.куб.;
  • на центральне водовідведення – 15,00 грн. за 1 м.куб.

Зауважують, що в умовах зростання основних складових тарифів, зокрема: мінімального прожиткового рівня працездатної особи та рівня мінімальної заробітної плати та відповідно суми відрахувань, вартості електричної енергії, виникла невідповідність діючих тарифів фактичним витратам на виробництво послуг з водопостачання та водовідведення.

– На сьогодні діючі тарифи на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення не відшкодовують фактичні витрати. Так, за результатом 2022 року  рівень відшкодування затвердженої тарифом собівартості склав 93 %, підприємство отримало збиток  на централізоване водопостачання в сумі  3,949 тис. грн., на централізоване водовідведення – 13,031 тис. грн.

Тому, КП «Господар» звернулось до виконавчого комітету Шосткинської міської ради із заявою та розрахунковими матеріалами для коригування тарифів  за статтями витрат : заробітна плата, нарахування на заробітну плату, вартість електроенергії, для встановлення тарифів з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, – йдеться у повідомленні.

Тариф на водопостачання планують підвищити на 3, 75 грн./куб.м., на водовідведення – майже на 2 гривні/куб.м.

Загальний розмір та рівень тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення

Послуга Діючий тариф, грн/м³ з 01.02.2022 р. Скоригований тариф на 2023 рік, грн/м³
Централізоване водопостачання 23,50 27,25
Централізоване водовідведення 15,00 16,96

КП “Господар” зазначає, що, з метою належного функціонування підприємства, виникла необхідність приведення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення до економічно обгрунтованого рівня, коригування до діючих розмірів мінімальної заробітної плати та цін на енергоносії (електроенергію). Фінансовий стан є найважливішою характеристикою надійності, стійкості та ділової активності підприємства. Розрахунок тарифів був здійснений відповідно до Постанови КМ України від 01.06.2011 року № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» в редакції Постанови КМУ від 3 квітня 2019 року № 291, які будуть покривати витрати в собівартості цих послуг.

Таким чином, приведення тарифів до економічно обгрунтованого рівня є необхідним заходом для стабільного функціонування підприємства та безперебійного забезпечення споживачів питною водою, централізованим водовідведенням.

Зауваження і пропозиції щодо планових тарифів на 2023 рік від фізичних та юридичних осіб КП «Господар» приймає протягом 14 календарних днів з моменту оприлюднення намірів про здійснення зміни тарифів за адресою: с.Ковтунове, вул. Суворова, буд. 5.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору