Кошти на придбання лінійного прискорювача в області є. Необхідно лише розуміння кожного, що проблема онкозахворюваності на Сумщині потребує оперативного вирішення

 Поділитися

Поділитися в

 Тимчасово виконуюча обов’язки голови облдержадміністрації Ірина КУПРЕЙЧИК під час розширеної наради звернулася до народних та обласних депутатів, голів міст, районів та ОТГ, громадськості з проханням сконсолідувати зусилля та кошти задля придбання та встановлення сучасного обладнання в обласний онкодиспансер

«Це дороговартісний проект, але поняття дороговартісності відносне, – зазначила Ірина Купрейчик. – Два дні тому ми відвідали Центр онкологічної допомоги в Чернігівській області, і я була  приємно вражена тими умовами, в яких перебувають хворі, медобладнанням, яке використовується, сучасними технологіями. За короткий час наші сусіди акумулювали кошти  та  придбали лінійний прискорювач. І сьогодні центр не тільки надає послуги мешканцям Чернігівщини безкоштовно, але й і дозволяє надавати платні послуги пацієнтам з усієї України та інших держав. А цей додатковий фінансовий ресурс, у свою чергу, може бути спрямований як на матеріальне стимулювання висококласних фахівців, що працюють в центрі, так і на поліпшення матеріально-технічної бази закладу».

За її словами, головним аргументом того, що на Сумщині й досі відсутній лінійний прискорювач, є вартість обладнання та витрати на його встановлення – а це орієнтовно 105 мільйонів гривень.

 «Хочу запевнити, що фінансовий ресурс в області є. Я говорю зараз про податки, що заплатили перереєстровані обласні комунальні заклади в бюджети Краснопільського, Сумського та Білопільського районів і були передані як міжбюджетний трансферт в обласний бюджет. 50 мільйонів із 76 мають піти на початок будівництва приміщення для встановлення прискорювача та його придбання. Ми звернемося до народних депутатів, які 21 липня будуть обрані у Верховну Раду. Також плануємо використати кошти ДФРР, обласного бюджету. Просимо і голів районів, міст, ОТГ виділити субвенцію. Ви бачите таблицю з показниками захворюваності на онкологію. Ця біда не обійшла жоден район, жодну ОТГ. Тому це наша спільна проблема. І вирішувати її ми маємо спільно».

Як повідомив начальник обласного управління охорони здоров’я Сергій БУТЕНКО, Чернігівська область має стати для Сумщини прикладом щодо злагодженості суспільства у вирішенні важливої для всього регіону проблеми. Адже крім вищеперерахованих джерел фінансування, там проводилися благодійні вечори, вистави, концерти. Жителі області перераховували свій одноденний заробіток на це. Тобто працювали справді всі. І сьогодні Чернігівщина має сучасний онкологічний центр, куди їздять лікуватися навіть з Білорусі.

Присутні на нараді представники місцевого самоврядування запевнили Ірину Купрейчик в готовності до співпраці. Зокрема, Сумський міський голова Олександр ЛИСЕНКО зазначив, що місто Суми братиме активну участь у співфінансуванні цього проекту.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору