Камені уповільненої дії: чому важливо вчасно виявити екскременти у жовчному, навіть якщо вони поки не турбують?

Медицина, Послуги 17:00, 31.01.2022
 Поділитися

Поділитися в

Біль у правому підребер’ї (області печінки), що віддає у спину, іноді дуже інтенсивний, тяжкість, переповнення у верхній частині живота, відрижка, здуття, печія, часто навіть  порушення серцевого ритму, підвищення тиску можуть свідчити про наявність екскрементів (каменів) у жовчному міхурі. Це так званий холецистокардіальний синдром.

Якщо камінь більше п’яти міліметрів або він не один, або конкременти утворилися давно, то найкращий вихід — спланувати з лікарем операцію з видалення жовчного міхура. Відкиньте сумніви – це не життєво важливий орган, і сьогодні втручання виконуються без великих розрізів: через маленькі проколи вводять мініатюрну відеокамеру, інструменти і видаляють міхур. Пацієнт встає з ліжка за кілька годин, а через три-чотири дні йде додому.

Тому, хто потрапляє до лікарні швидкої допомоги з загостренням та ускладненням жовчнокам’яної хвороби, буде потрібна відкрита порожнинна операція.

Навіть якщо камінь поки не турбує, з часом він може зрушити, вклинитися в область шийки жовчного міхура, викликати його гостре запалення. У нормі стінка міхура 2-3 міліметри, а запалена – товщає до одного сантиметра і більше. У разі приєднання інфекції запалення стане гнійним. Тоді потрібна буде термінова допомога хірурга, щоб не допустити серйозних ускладнень.

Одне з найважчих – гострий чи хронічний панкреатит. Якщо хворий довго носить каміння у жовчному міхурі, запалення підшлункової залози посилюється. Коли жовчний міхур видаляють пізно, прояви панкреатиту все одно залишаються. Хоча без операції запалення підшлункової залози проявлятимуться ще сильніше.

Великий камінь здатний викликати пролежні, перитоніт, а в окремих випадках – навіть кишкову непрохідність. Камені у жовчному міхурі підтримують інфекційний процес, і на шкірі пацієнтів з’являється алергія. Але найгрізніше ускладнення – це рак жовчного міхура.

Тому діагностувати жовчокам’яну хворобу важливо своєчасно. Якщо Ви маєте підозри на захворювання, підтвердити чи спростувати захворювання допоможе ультразвукова діагностика.

У Шостці гарантія якісного обстеження та завжди високоточні результати – це УЗД в «Північ Медікал». У кабінеті УЗД в Шостці є сучасне устаткування, яке забезпечує чітку візуалізацію стану внутрішніх органів. При направленні лікаря пацієнтів записують на діагностику одного або одразу кількох органів в залежності від направлення. Все це в комплексі допомагає встановити правильний діагноз і розпочати вчасне лікування.

Детальна інформація та запис за телефонами: 073-175-82-40, 099 173 56 22.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Реклама

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору