Сервис Центр

Как будем голосовать? Глава Шосткинского районного совета Виктор Долыняк разъяснил особенности грядущих выборов

Вибори 14:17, 8.09.2020
 Поділитися

Поділитися в

25 октября в Украине состоятся местные выборы. В чем их особенность, что изменилось в избирательном законодательстве, как будут голосовать жители Шостки и Шосткинщины? Об этом в интервью Шостка.INFO рассказал глава районного совета Виктор Долыняк.

 • Виктор Алексеевич, реформа децентрализации продолжается?
 • Так, вона продовжується. Раніше ми говорили про добровільне об’єднання громад на території Шостки і району, а зараз Кабінетом Міністрів змінено адміністративно-територіальний устрій України. До Шосткинської міської громади ввійшла територія населених пунктів всього району. І ми вже будемо обирати місцеву владу у Шосткинську міську громаду у складі населених пунктів Шосткинщини. Тобто, за великим рахунком, нас уже ніхто не спитав, хочемо ми об’єднуватися в ОТГ чи ні, а розпорядженням Кабміну змінено адміністративно-територіальний устрій.
 • В соседних с Шосткинским районах создано по несколько ОТГ
 • В різних районах, у тому числі й Сумщини, є відмінності. Наприклад, у Глухівському районі були створені 4 ОТГ, в Ямпільському – 3 ОТГ, в С.-Будському – 2 ОТГ. На сьогоднішній день вони не називаються об’єднаними, а просто громадами: Зноб-Новгородська сільська громада, С.-Будська селищна громада і т.д. На Шосткинщині була створена одна міська громада. В зв’язку із зміною адміністративно-територіального устрою у нас і відбудуться не чергові, а перші вибори до новостворених органів місцевого самоврядування.
 • На Шосткинщине были предложения создать две громады, в том числе и с центром в пос. Воронеже.
 • Були пропозиції, щоб створити окрему громаду, об’єднавши південні населені пункти району, Клишки, Чапліївку та Вороніж. Але від такої ідеї відмовилися, бо північні села залишилися б без бюджету. Я пропонував створити одну громаду Воронізьку і до неї включити всі села Шосткинщини, але центр адміністративних послуг залишити в Шостці. Згодом районна адміністрація дала обґрунтування про об’єднання району із Шосткою. Районні ради в Україні взагалі були усунені від процесу реформування, децентралізації…
 • Как сложится судьба Шосткинской районной администрации и Шосткинского районного совета после местных выборов?
 • Йшли довго суперечки, що робити з районним рівнем. Законодавчої бази щодо того, які будуть повноваження, функції, бюджет, обов’язки районної державної адміністрації і районної ради немає. Є тільки постанова Верховної Ради про проведення перших виборів до районних рад. Нагадаю, не так давно всі районні ради на Сумщині були ліквідовані Постановою Верховної Ради, в області створено 5 районів і 5 нових районних рад: Шосткинська, Конотопська, Роменська, Охтирська, Сумська. Наприклад, новостворений Шосткинський район об’єднав Шосткинський, С.-Будський, Глухівський, Ямпільський. Йдуть розмови про те, що районні адміністрації будуть не виконавчим органом, як досі, а наглядовим. А повноважень, законодавчо-визначених функцій районних рад взагалі ще немає, хоча до виборів залишається усього 1,5 місяці…
 • Депутатский корпус Шосткинского районного совета пока остается прежним, без депутатов присоединившихся районов?
 • До виборів поки так. Десь у середині листопада відбудеться засідання ради, визначимося із новим депутатським корпусом, а той, що є на сьогодні, складе свої повноваження.
 • Как будут проходить выборы в органы местного самоуправления?
 • Закон новий. Як тільки підходить час виборів до органів місцевого самоврядування, депутати Верховної Ради змінюють правила обрання. Як змінилась система цього разу? Якщо громада налічує до 10 тисяч виборців, наприклад, як Зноб-Новгородська, то для виборів депутатів рад залишається мажоритарна система. Тобто територія буде розділена на мажоритарні округи за кількістю депутатів у цю раду. У громадах, де більше 10 тисяч виборців, як у Шостці, буде партійна пропорційна система з відкритими списками.
 • Сколько и какие бюллетени получат избиратели для голосования на Шосткинщине? В чем особенность грядущих выборов?
 • На виборчих дільницях містяни та жителі району будуть голосувати за кандидатів у депутати міської територіальної громади, за кандидатів у депутати районної ради, за кандидатів у депутати Сумської обласної ради і обиратимемо шосткинського міського голову. Тобто кожен виборець отримає 4 бюлетені. Але (зверніть увагу!) цьогоріч у бюлетенях треба буде ставити не одну, а по дві позначки: за політичну партію і кандидата в депутати від цієї партії (списки кандидатів будуть зазначені в бюлетенях біля кожної партії). Так будемо голосувати в міську, районну і обласну раду. І підрахунок голосів буде здійснюватися і за партію, і за кандидата в депутати.
 • Будут ли жители сельских населенных пунктов голосовать за депутатов сельских советов, выбирать сельского старосту?
 • До нового виборчого кодексу за 10 місяців з часу його прийняття внесено багато змін. Серед останніх – у жителів сільських населених пунктів фактично забрано право обирати свої сільські ради і навіть старост. Тепер старости будуть призначатися новообраною міською радою за поданням новообраного міського голови.
 • Планируете ли баллотироваться на предстоящих выборах?
 • Я професійний політик, чиновник, працівник органів місцевого самоврядування. З 2007 року працюю на різних посадах у Шосткинській районній раді, був заступником голови районної ради, головою районної державної адміністрації, останні 5 років – голова Шосткинської районної ради. Буду приймати участь у виборах та йтиму в списках однієї з політичних партій кандидатом у депутати міської та районної ради.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
Rodont
Ковры
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору