Ірина Купрейчик: “Я прошу депутатів на найближчій сесії обласної ради підтримати питання щодо розробки проектно-кошторисної документації для установки лінійного прискорювача”

Влада, Медицина 11:14, 19.07.2019
 Поділитися

Поділитися в

Виконуюча обов’язки голови облдержадміністрації під час наради наголосила, що на найближчу сесію обласної ради пропонується внесення питання щодо виділення коштів на розробку проектно-кошторисної документації для установки лінійного прискорювача і попросила депутатів підтримати його.

«35 тисяч хворих перебуває на обліку в обласному онкодиспансері, у 4500 жителів Сумщини щороку виявляють захворювання. Ми втрачаємо щороку більше 2500 близьких, рідних, друзів, знайомих. Ці трагедії – біль кожного з нас, – зазначила Ірина Купрейчик. – Я хочу, щоб кожен з вас замислився над вражаючими цифрами, за якими стоять людські життя».

За її словами, у Сумському обласному клінічному онкологічному диспансері використовується застаріле обладнання для дистанційної гама-терапії 1986, 1992, 1993 років випуску. Для вирішення проблеми онкологічних захворювань необхідно зробити все можливе, щоб забезпечити сучасний рівень променевого лікування. А забезпечити це можливо лише за умови придбання та встановлення сучасного високоенергетичного лінійного прискорювача.

 «На жаль, сьогодні на нараду з’явилися не всі голови депутатських фракцій, – говорила Ірина Купрейчик. – Але я впевнена, що це питання турбує усіх. Тому я закликаю розпочати роботу щодо придбання та встановлення в області лінійного прискорювача. І першим кроком має бути ваша підтримка на сесії обласної ради питання щодо виділення фінансування на розробку проектно-кошторисної документації. Поки розроблятимуть документи, у нас буде час сконсолідувати кошти на придбання та встановлення прискорювача».

Виконуючий обов’язки головного лікаря обласного онкодиспансеру Олександр Ващенко додав, що в закладі працюють висококласні спеціалісти, які уже сьогодні роблять надскладні операції. Придбання прискорювача допоможе не лише жителям Сумщини, а й медикам рятувати пацієнтів.

 «Якщо у нас буде обладання, повірте, ми вас не підведемо», – зазначив він.

Депутати, присутні на нараді, погоджувалися, що це питання варто вирішувати і навіть пропонували облдержадміністрації розробити програму щодо перетворення онкодиспансеру на сучасний онкологічний центр, аналогічний тому, що вже є, наприклад, у Чернігівській області.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору