Сервис Центр

Ірина Купрейчик: “ЦРЛ не мають ставати центрами зайнятості”

 Поділитися

Поділитися в

Під час апаратної наради при тимчасово виконуючій обов’язки голови облдержадміністрації Ірині Купрейчик говорили про те, що лікарняний ліжковий фонд в області на 13% більший, ніж в середньому по Україні. На сьогодні надзвичайно проблематичним залишається питання своєчасної виплати зарплати працівникам медичних закладів області, що надають вторинну медичну допомогу.

Основною причиною незабезпеченості є невідповідність структури лікувальних закладів наявному фінансовому ресурсу і гостре небажання місцевих органів влади упорядковувати таку структуру. За словами директора обласного Департаменту фінансів Олени Батраченко, лікувальні установи не співставляють кількість наданих медичних послуг з оплатою праці медпрацівників. Департаментом фінансів розроблено і опрацьовано ряд показників з метою оцінки продуктивності лікувальних установ та ефективності витрачання бюджетних коштів, виявлення фінансових ризиків і вишукання резервів для подальшого функціонування таких закладів. Результати проведеного аналізу є інформаційним та рекомендаційним матеріалом для обґрунтування та прийняття управлінських рішень.

Як свідчить проведений Депаратаментом Аналіз діяльності лікувальних закладів, що надають вторинну медичну допомогу по Сумській області, за 2018 рік, за однаковий період часу кількість проведених оперативних втручань у Великописарівській ЦРЛ становить 184, з яких 34 (або майже 18,5%) – це операції на шкірі і підшкірній клітковині, що належать до так званої «хірургії одного дня» і не потребують знаходження у стаціонарі. А в Сумській ЦРЛ за той самий проміжок часу було проведено 692 операції, з яких 103 (14,9%) – операції на шкірі і підшкірній клітковині, в той час як зарплата у лікаря-хірурга Сумського району 6,9 тис. гривень, а у його колеги у Великописарівському районі – 16,9 тис. гривень.

Крім того, окремі ЦРЛ при хронічному нестатку коштів утримують одночасно пологове і гінекологічне відділення, відділення паліативної і хоспісної допомоги. Так, у Великописарівській ЦРЛ функціонує пологове відділення на 8 ліжок і гінекологічне – на 10 ліжок. За умови об’єднання двох відділень, скорочення середнього і молодшого медичного персоналу пологового відділення і переведення 0,25 лікарської посади до гінекологічного відділення, у 2019 році можна було б зекономити на оплаті праці з нарахуваннями близько 936 тис гривень (15,5% від суми незабезпеченості). Аналогічно по Путивльському району економія коштів за умови оптимізації структури могла б скласти 1,3 млн гривень (23,2% від суми незабезпеченості).

 «Отже, наведені факти свідчать про нераціональне і неефективне використання бюджетних коштів і необхідність проведення системної роботи з упорядкування структури медичних закладів в районах», – наголосила Олена Батраченко.

Виконуюча обов’язки начальника обласного управління охорони здоров’я Надія Лисенко зазначила, що управління постійно здійснює аналіз ефективності роботи медичних установ, надає рекомендації щодо оптимізації структури лікарень, але прийняття рішення щодо цього – у компетенції місцевих органів влади.

 «Якщо в IV кварталі цього року Національна служба здоров’я України розпочне ліцензування лікарських установ вторинної ланки, то деякі медичні заклади залишаться без фінансування з Києва, і місцевій владі доведеться фінансувати їх зі свого бюджету», – зазначила Надія Лисенко і разом з тим повідомила, що середня зарплата лікарів на Сумщині наразі і так менша, ніж у лікарів по Україні, на понад 600 гривень.

За підсумками розгляду питання щодо ефективності діяльності лікувальних закладів області тимчасово виконуюча обов’язки голови облдержадміністрації Ірина Купрейчик категорично зазначила, що неприпустимо, щоб різниця у зарплатах лікарів різних ЦРЛ області була у три рази, але й лікарні не можуть бути центрами зайнятості, де лікарі отримують платню просто за наявність у лікарні ліжкомісць. Тому місцевим органам влади необхідно оперативно зайнятися питаннями щодо приведення лікувальних закладів у відповідність до норм чинного законодавства.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
Rodont
Ковры
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору