Інсектициди на варті захисту врожаю від шкідливих комах
Поділитися в
Копіювати посилання

Для збереження врожаю в агропромисловому комплексі окрім гербіцидів, які захищають рослини від бур’янів, також широко використовуються й інсектициди. Дані хімічні препарати захищають сільськогосподарські культури від шкідливих комах. Основні культури, де використовують інсектициди — зернові, плодові, овочеві культури і картопля, кукурудза.
За принципом дії інсектициди поділяють на 4 групи:
- Кишкові – потрапляють до організму комахи оральним шляхом
- Контактні – потрапляють через шкірні покриви
- Системні (внутрішньо рослинні) – поглинаються корінням на листям, змішуючись там з поживними речовинами. Таким чином роблять рослині ядовитими для паразитуючих комах.
- Фуміганти (дихальні) – потравляють до організму комахи через дихальні шляхи у пароподібному або газоподібному стані.
Спеціалісти вважають таку класифікацію відносно умовною, бо інсектициди можуть потрапляти до організму комах декількома способами. Препарати нового покоління, як правило, є двокомпонентними. На https://lnzweb.com/zzr/insecticide представлені саме такі інсектициди.
До двокомпонентних препаратів відносять:
- DEFENDA Твікс
- DEFENDA Престо
- Bayer Коннект
З повним асортиментом інсектицидів можна ознайомитися на сайті інтернет-магазину агропродукції lnzweb.com.
Крім того, інсектициди класифікуються за методами застосування (обприскування, запилення, фумігація, протруювання тощо) і формі випуску (дуст, емульсії або суспензії, що змочуються порошки та інше).
Класи небезпеки інсектицидів:
Ступінь небезпеки хімічних препаратів визначається ступенем впливу їх діючої речовини на організм людини: токсичність, канцерогенність, тератогенність, ембріотоксичність, подразнюючу дію на слизові оболонки та інші характеристики. Виділено 4 класу небезпеки, це визначено і закріплено ДСТУ:
- I клас небезпеки – надзвичайно небезпечні
- II клас небезпеки – високонебезпечні
- III клас небезпеки – помірно небезпечні
- IV клас небезпеки – малонебезпечні
Сучасні інсектициди створюють для шкідливих комах системний нокдаун-ефект, який призводить до їх швидкої загибелі. Якщо не перевищувати дози застосування, врожаї отримані з рослин, оброблених такими хімічними препаратами, є цілком безпечними для людей та тварин. Однак, багатьма інсектицидами заборонено обробляти рослини під час цвітіння, оскільки сполуки, які входять до їх складу, є токсичними для бджіл та корисних комах, тому слід чітко дотримуватися рекомендацій в інструкції.
Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.
Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: