Сервис Центр

Ігор Молоток: «Головний кошторис країни достатньо збалансований, тож маємо прожити наступний рік без економічних та фінансових потрясінь»

Влада, Суспільство 13:47, 30.12.2017
 Поділитися

Поділитися в

Рік, що минає, був непростим для нашої держави, міста та району, але водночас з тим став і доленосним. Саме у 2017-у дано старт реформам у таких надважливих для майбутнього країни галузях, як освіта та медицина, почалось реформування системи пенсійного забезпечення, житлово-комунального господарства.

Що стосується Шосткинщини, то цьогоріч був зроблений значний крок вперед у напрямку благоустрою населених пунктів, поліпшення стану дорожньої інфраструктури.

Більшість позитивних зрушень стала можливою завдяки народному депутату України Ігорю Молотку, за сприяння якого були виділені кошти з державного бюджету на реалізацію цілої низки проектів по ремонту і реконструкції доріг, соціальних об’єктів.

Один з найбільш значущих – ремонт дороги Шостка–Кролевець, який вже негласно називають будівництвом століття, адже такого масштабу робіт Шосткинський і Кролевецький райони дійсно не знали, мабуть, не менше ста років.

Нещодавно, під час робочої поїздки парламентаря до Чапліївки, де монтувалося сучасне обладнання для вуличного освітлення, яке працює на сонячних батареях, і завершувався ремонт ділянки дороги, нам вдалось в буквальному сенсі слова «вихопити» Ігоря Молотка з робочої круговерті і з перших вуст почути відповіді на питання, які хвилюють наших читачів, а це і справи державного масштабу, і місцеві проблеми і перспективи, які чекають місто та район.

– Ігоре Федоровичу, почнемо, як то кажуть зі своєї «сорочки», тобто з рідної Шостки. Тільки-но стихли дискусії з приводу доцільності встановлення колеса огляду, яке, як показав час, дійсно стало візитівкою міста і улюбленим атракціоном не тільки дітей, а й дорослих, як почалися розмови про те, що фонтан, який облаштовується у сквері ім. Кожедуба, зараз не на часі, і чи не краще б було витратити 3 млн. грн., призначених для нього, на щось інше?

– Знову, як і у випадку з колесом, виринає ось це «не на часі» і знову я запитую: «Чи може бути дитинство не на часі?». Воно є і крапка, і якщо можна зробити так, щоб наші діти хоча б на краплиночку стали щасливіші, то треба братись і робити, зараз, бо іншого дитинства в них вже ніколи не буде. Фонтан будується за державні кошти, які б залюбки використало якесь інше місто, якби мені не вдалося довести колегам, Уряду, що пішохідний, музичний фонтан з різнокольоровою підсвіткою потрібен саме Шостці. Зазначу, що подібних проектів в Україні тільки в цьому році було реалізовано більше 10-и. Мені пощастило побувати на одній з презентацій такого проекту в Ірпені. Чесно кажучи, був вражений і відразу ж подумав, а чим Шостка гірша за Київщину, за інші міста? Наші люди нічим не гірші за киян і наші діти гідні найкращого, тож не було сумнівів, що треба відстоювати цей проект. Переконаний, фонтан стане окрасою скверу, міста і джерелом радості для нашої малечі.

Я завжди відкритий до пропозицій і радий бачити людей, які пропонують нові ідеї щодо облаштування міста, мають проекти по благоустрою і т.д. Приходьте, будемо обговорювати і разом визначатись, які проекти треба відстоювати в Уряді.

Взагалі-то, плани по облаштуванню скверу ім. Кожедуба грандіозні. В ідеалі це має бути дитяче містечко, де б діти могли проводити час з користю та задоволенням. Також дуже важливо, що, не дивлячись на різного роду політичні перипетії, нам вдалося відстояти чесне ім’я нашого славетного льотчика-аса Івана Микитовича Кожедуба і увіковічнити його і в назві скверу в тому числі.

– Шосткинці вже не раз піднімали питання стосовно осучаснення центральної частини міста, адже окрім того, що з постаменту зняли вождя і встановили кілька лавок, тут вже декілька десятиліть нічого не змінювалось. Чи не плануєте взятись ще й за цей проект?

– Такі плани, дійсно є, адже центр міста у нас, м’яко кажучи, у жахливому стані, починаючи від доріг і тротуарів і закінчуючи зеленими насадженнями. За попередніми підрахунками, аби капітально відремонтувати ділянку центральної дороги від ліцею до перехрестя вул. Свободи і вул. Короленка, необхідно як мінімум 10 млн. грн. – це встановлення нових світлофорів, зупинок, облаштування пішохідних переходів, розширення дорожнього полотна, облаштування «кишень» для стоянок авто і т.д., словом – сучасного красивого проспекту. Але питання в тому, наскільки це потрібно шосткинцям. Можливо, люди вирішать, що треба ремонтувати інші дороги, інші об’єкти, тому остаточне рішення – за містянами, будемо радитись і разом вирішувати, що нам треба робити в першу чергу. Ще в мене є мрія, аби в центрі висадити красиві дерева, наприклад, сакури, платани… Буду радий, якщо вона знайде відгук в серцях моїх земляків.

– На стадії реконструкції знаходиться один із значущих спортивних об’єктів міста – стадіон «Зірка». На цей проект залучено понад 5 млн. грн. з державного бюджету, судячи з масштабів робіт, місто отримає спортивну «перлину» Сумщини?

– Так і планувалось від самого початку. На стадіоні облаштовується сучасне футбольне поле європейського рівня зі штучним покриттям, на якому можна буде проводити матчі не тільки всеукраїнського, а й міжнародного рівня, облаштовані волейбольні майданчики, на яких влітку ми вже приймали команди зі всієї України. Гості високо оцінили якість ігрового поля, наступний крок – проведення у Шостці одного з етапів всеукраїнських змагань з пляжного волейболу. Впевнений, що скоро звання столиці пляжного волейболу Північного регіону міцно закріпиться за нашим містом.

Більше того, у планах – провести на початку лютого у нашому місті чемпіонат України з волейболу на снігу – абсолютно нової дисципліни, яка набирає популярності в Україні і світі, і згодом може увійти до програми зимових Олімпійських ігор. Перший в історії чемпіонат Європи зі снігового волейболу відбудеться в Австрії у березні наступного року. Тож Шостка також може увійти в історію як місто, в котрому вперше відбувся національний чемпіонат з волейболу на снігу.

Стосовно ж реконструкції стадіону, то окрім футбольного поля, волейбольних майданчиків, тут будуть і сучасні бігові доріжки, трибуни і функціональні підтрибунні приміщення.

– Хотілося б ще раз зупинись на темі виділення коштів з держбюджету і Державного фонду регіонального розвитку на соціально-економічний розвиток територій. Днями отримали листа, в якому читачі стверджують, що державні кошти як виділялися, так і виділяються з бюджету і жодної заслуги парламентаря, тобто Вашої, в тому немає…

– Не в моїх правилах хизуватися, а тим більше приписувати собі якісь заслуги. Я звик звітувати перед людьми не словом, а ділом. І, власне кажучи, діло полягає у наступному: аби отримати фінансування, перш за все треба захистити відповідний проект в Бюджетному комітеті, в Уряді. Скільки років не ремонтувався той же стадіон «Зірка»? Дороги у Садовому мікрорайоні? Скільки років провисіли страшні тракторні колеса на перехресті вулиць Знаменської, Марата, Садового бульвару і Кожедуба? З року в рік ці та інші об’єкти вносились в програму соціально-економічного розвитку міста і що?

Щоби у розпорядженні, затвердженому Кабміном, з’явився рядок, скажімо, ремонт дороги Шостка–Клишки, необхідно пройти складний шлях і довести, чому має ремонтуватися саме ця дорога, а не який-небудь автобан десь у Харкові.

Якщо це легко, то виникає питання, чому інші депутати не захищали проекти і не залучали для цього державні кошти?

Так, кошти надає держава, але треба докласти значних зусиль, аби вони потрапили саме в Шостку.

– Як бачимо, Вам це добре вдається. За інформацією громадської мережі «Опора», яка провела моніторинг і склала рейтинг найрезультативніших депутатів, які минулого року «завели» на свій округ найбільше коштів з держбюджету, Ігор Молоток вивів свій округ в лідери, залучивши понад 44 млн. грн. на реалізацію 117 проектів. Чи вдалося цьогоріч побити минулорічний рекорд?

– Про рекорди не йдеться, але можу сказати, що в цьому році вдалося зробити значно більше, ніж планувалось. По-перше, залучити кошти на ремонт дороги Шостка–Кролевець.

300 млн. грн. – це мабуть, чи не найбільша сума коштів, яка останнім часом надходила у наш регіон. На 95% роботи по ремонту дороги вже виконані. Більше того, виділені кошти для того, аби з’єднати відремонтовану дорогу, яка закінчується у Шосткинському районі, з Шосткою, адже нелогічно було б залишати десь трохи більше кілометра дорожнього полотна невідремонтованим. Додатково виділені кошти на розмітку, на нові зупинки громадського транспорту, перепроектування мостів, які знаходяться на дорозі Шостка–Кролевець і ремонт яких наразі триває. Майже 7 млн. грн. витрачено на ремонт доріг у Садовому мікрорайоні міста…

Багато проектів реалізовано і продовжує реалізовуватись у Шосткинському районі – це, серед іншого, і ремонт доріг у Клишках, Чапліївці, реконструкція мереж вуличного освітлення зі встановленням ліхтарів на сонячних батареях, ремонт покрівлі Клишківського будинку культури, ремонт інженерних мереж з заміною сантехніки у Клишківському НВК. Це те, що по пам’яті…

Загалом же за попередніми підрахунками тільки на Шостку і район вдалось залучити більше 70 млн. грн.

На жаль, в нас є така звичка: нещадно критикувати навіть позитивні починання і результати. Часто можна почути, а ще частіше прочитати в Інтернеті заяви так званих експертів, а бо ж просто звичайних людей про те, що з бюджетних коштів на місця доходить дещиця, а все інше – розкрадається…

– Прикро про це чути, особливо коли вкладаєш у справу душу. А для критиканів і тих, хто вішає ярлики, не розібравшись у суті справи, у мене є гарний рецепт – якщо вам здається, що гроші не використовуються так, як треба, – йдіть і перевіряйте. Це дуже легко зробити, адже якщо товщина асфальту, наприклад, повинна бути 5 см, а ширина дороги – стільки-то метрів, то це можна побачити і неозброєним оком…

Не можна і асфальт покласти, і гроші до кишені. Бо математика друже проста: дорога 44 км, верхній шар – стільки-то см, середній – стільки-то, коштує це стільки. Порахувати не складно. Більше того, витрачання бюджетних коштів перевіряється одразу декількома установами та організаціями, які не довіряють нікому і до того ж ще й перевіряють роботу одна одної. Кожний документ, кожний рахунок переглядається мало не під мікроскопом, робляться необхідні заміри і т. д. До того ж останнім часом у нас стало, я би сказав, «модним» знайти якесь порушення, особливо коли це стосується бюджетних коштів, і сповістити про цей факт не тільки правоохоронні органи, але й цілий світ, розтиражувавши його за допомогою ЗМІ.

Ще раз повторюсь: у перевірках може і повинна брати участь і громадськість, аби впевнитись, чи за призначенням використані кошти держави. Якщо є якісь питання особисто до мене, прошу звертатися до моїх громадських приймалень у Шостці і Конотопі, приходити на особисті прийоми.

– Ігоре Федоровичу, на політичній арені країни знову неспокійно. З’являються нові політичні сили, нові лідери, проходять марші протестів, лунають заклики до боротьби і обіцянки кращого життя. Люди хвилюються, багатьом важко розібратись у хитросплетіннях політичних баталій, зрозуміти, хто друг, а хто ворог…

– Нічого страшного в тому, що з’являються нові політичні сили, немає. Це нормальний процес для демократичної країни. Цілком природньо, що вони хочуть залучитись підтримкою громадян, тобто зібрати електорат для майбутніх виборів і обирають для цього різні, не завжди законні, методи. Хвилюватись не треба, варто розуміти, що ми зараз живемо у зовсім іншій, навіть якщо взяти років п’ять назад, країні, яка знаходиться на шляху становлення, в тому числі і політичного.

А визначитись з тим, хто є хто, достатньо просто, треба лише подивитись на конкретні справи того, чи іншого політика. Або він щось робить для людей, для Батьківщини – будує дороги, ремонтує школи, лікарні, створює нові робочі місця, або ж горлопанить лозунги зі сцени і критикує всіх і вся, скаржиться, що хтось заважає працювати. Я завжди кажу людям: візьміть і подивиться, що зроблено. Нехай краще це будуть невеликі, але реальні справи, ніж великі, але нереальні обіцянки.

– Ви позиціонуєте себе як незаангажований мажоритарник. Наскільки це відповідає дійсності і яких політичних поглядів Ви дотримуєтесь?

– Я вже багато разів говорив, що ніколи, за весь час свої каденції не ставав під жодні політичні прапори, не брав участі у політичних іграх. Як раніше так і зараз своїм головним обов’язком вважаю захист інтересів людей, працюю над тим, аби в наших містах і селах жилося значно краще.

– Зараз активно впроваджуються реформи. У суспільстві ставлення до них неоднозначне. Люди, навчені гірким досвідом, не вірять, що реформування призведе до змін на краще. Яка Ваша думка стосовно цього?

– Час реформування настав, і це очевидно. Не секрет, що глибинна суть багатьох реформ полягає у скороченні затрат і збільшенні доходів. Тобто так, як і у кожній сім’ї, треба збалансувати бюджет, аби мати кошти на розвиток. Але цього ви не почуєте від жодного політика, адже це непопулярні речі, і радше вам розкажуть про якісь блага, ніж відкриють неприглядну правду.

Але нічого поганого в цьому немає, звісно буде нелегко, але добитись бажаного результату, комфортно пливучи за течією, неможливо. Не сумніваюсь у необхідності реформування освіти з метою підвищення її ефективності. Міністр освіти Лілія Гриневич – професіонал своєї справи, більше того, вона постійно підтримує зв’язок з педагогами і уважно ставиться до їх порад і пропозицій. Що стосується медицини – є багато питань, але відкладати зміни в цій сфері надалі вже не можна. Наведу один приклад: 100 млрд. грн. потрібно державі на фінансування медичної галузі, при цьому майже в два рази більше у цій галузі складає тіньовий обіг коштів. При цьому люди не завжди можуть розраховувати на якісні послуги, у лікарнях старе обладнання, медичні заклади не ремонтуються. Так бути не повинно і саме реформа має змінити ситуацію. Звичайно, це буде не одразу, реформування відбуватиметься поетапно. Хочу заспокоїти людей – на перших етапах для них кардинально нічого не зміниться, особливо в частині невідкладної медичної допомоги.

Як оцінюєте головний кошторис країни 2018 року? Чи вистачить нам коштів гідно прожити наступний рік?

– Робота над бюджетом була планомірною і велась протягом всього року. Неприйнятною для мене на стадії формування бюджету була пропозиція перекласти виплату субсидій на плечі місцевого самоврядування. Зрозуміло, що більшість місцевих бюджетів такого навантаження просто не витримає. Впевнений, що надавати пільги та субсидії – прерогатива держави. Друга небезпека, яку було ліквідовано при формуванні бюджету, це спроба перевести коледжі на фінансування з місцевих бюджетів. Відтепер з 1 січня до 1 липня 2018 р. технікуми та коледжі, які входять в структуру університетів, будуть фінансуватися в основній своїй частині з держбюджету, на місцеві бюджети навантаження буде частковим. Освітню субвенцію з держбюджету місцевим бюджетам збільшено майже на 900 млн. грн. для фінансування вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації. Однак у мене є підстави сумніватися, що і дана модель фінансування буде достатньо дієвою. Оскільки зазначеної суми, з огляду на економічну ситуацію в державі, може, як то часто бувало, не вистачити.

Фінансування програм соціально-економічного розвитку регіонів залишається приблизно на рівні минулого року. З приємних новин – збільшено видатки на програму фінансування з Державного фонду регіонального розвитку з 3,5 млрд. грн. до 6 млрд. грн. Але знову ж таки і тут є свої «але». Стосуються вони здебільшого несвоєчасного освоєння державних коштів на місцях. Проблема безвідповідальності підрядних організацій, влади на місцях, політиканства замість конкретної роботи усе ще стара як світ… Також слід додати: в бюджеті передбачене збільшення фінансування на будівництво і ремонт доріг, а це дає підставу сподіватися, що протягом майбутнього року стан дорожньої інфраструктури Сумщини значно покращиться.

Головний кошторис країни достатньо збалансований, тож маємо прожити наступний рік без економічних та фінансових потрясінь.

Що ж стосується взагалі ситуації у державі, то, на моє глибоке переконання, економіка країни починає одужувати. Зміни ще не такі помітні, як хотілося б, але вони є, і немає сумнівів, що нехай і маленькими кроками, але ми впевнено йдемо шляхом розвитку і розбудови нашої країни.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
Rodont
Ковры
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору