Хто забруднює Псел та чому підвищують тарифи на водопостачання та водовідведення?

Екологія, ЖКГ 23:42, 11.10.2018
 Поділитися

Поділитися в

Минулого місяця у соцмережах з’явилося відео, яке викликало чимало обурення у сумчан. На ньому видно, як на поверхні води плавали невідомі речовини, а сморід, за словами автора відео нагадував каналізаційний.

Хто забруднює Псел?

Тоді ж автор відео та більшість мешканців Сум у цьому звинуватили підприємство, яке займається водозбором та очищенням  каналізаційних стоків із усього міста КП «Міськводоканал». Державна екологічна інспекція у Сумській області взяла проби води, біля місця скиду стоків комунальним підприємством, проте про цю перевірку завчасно комунальників не попередили.

Результати дослідження показали, що вміст шкідливих речовин, які встановлені дозволом на спеціальне водокористування перевищені майже у два рази:

  • нітрити (2,43 мг/дм3 при ГДК 1,0 мг/дм3),
  • нітрати (61,9 мг/дм3 при ГДК 30,0 мг/дм3),
  • ХСК (99 мг О/дм3 при ГДК 37 мг О/дм3),
  • БСК5 (37,2 мг О2/дм3 при ГДК 15 мг О2/дм3),
  • фосфати (6,61 мг/дм3 при ГДК 5,7 мг/дм3);

Таке ж дослідження провели і на самому комунальному підприємстві, там стверджують, що у відібраних пробах біля очисних споруд вміст шкідливих речовин перевищував допустимі граничні норми лише по одному показнику – це нітрити. КП «Місьководоканал» на брифінгу для засобів масової інформації запевнив, що їх очисні споруди майже максимально справляються з очищенням. Тоді ж працівники водоканалу розповіли, що на поверхні річки плавали не фекалії, а так званий донний мул, який підіймається при підвищенні температури повітря та води, а при зниженні температури знову йде на дно.

Як боротися із забрудненням річки?

Партія «Основа» вважає, що перш за все, аби уникнути скиду небезпечних речовин у річку необхідно аби усі підприємці та власники домогосподарств відповідальніше поставилися до цієї проблеми та не зливали у річку свої стоки. Також комунальники скаржаться на те, що у великих підприємств у місті немає своїх очисних і всі свої стоки вони направляють до КП «Місьководоканал», через це очисні комунального підприємства іноді перенавантажені, та не можуть якісно очистити стоки від речовин, які потім забруднюють річку.

Окрім цього необхідно капітально відремонтувати очисні споруди у місті.  Варто зазначити, що їм вже 50 років і з часу їх збудування там не було жодного капітального ремонту. Усі труби поржавіли та протрухли, бетонні основи покриті мохом, тож постає питання – чи можуть якісно очищувати стоки споруди, які вже давно потребують реставрації? За словам керівників підприємства, аби збудувати 4 чергу очисних, необхідно приблизно 30 мільйонів євро. У місцевому бюджеті та на балансі підприємства таких коштів немає, тож комунальники планують брати ці кошти у борг у світових банках.

«Україна вже не перший рік бере кошти у борг у МВФ, через це ми вимушені виконувати усі забаганки, які нам диктують у міжнародному валютному фонді. І знову ми йдемо брати кошти у борг у світових банках, проте вже на місцевому рівні. Питання хто буде віддавати ці кошти, якщо наразі у місцевої влади немає можливості виділити фінанси на реконструкцію очисних споруд, то чи з’являться вони потім? Також постає питання чи не вплине це на тарифи за водопостачання?», – зазначає голова Сумської обласної організації політичної партії «ОСНОВА» Володимир Мельніченко.

На початку вересня тарифи вже підняли на 11,76% за централізоване водопостачання та на 16,04% за централізоване водовідведення. Слід згадати, що КП «Міськводоканал» заборгувало 60 мільйонів гривень за електроенергію. Наразі керівники комунального підприємства сподіваються, що тарифи знову будуть корегувати.

«Щоб знову не потрапити у боргову яму та не зробити тарифи непідйомними для населення, необхідно підіймати економічний рівень країни та міста, самостійно заробляти кошти, та залучати інвесторів, а не розраховуватися зі своїми боргами за рахунок громадян та вішати нові борги на звичайних людей», – впевнений голова Сумської обласної організації політичної партії «ОСНОВА» Володимир Мельніченко.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Реклама

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору