Сервис Центр

Хто з пенсіонерів Шосткинщини отримає проіндексовані пенсії

 Поділитися

Поділитися в

З 1 березня 2021 року пенсіонери Сумщини отримають проіндексовані пенсії. Для кого і наскільки зросли пенсійні виплати повідомляють в Головному управління Пенсійного фонду України в Сумській області.

Індексації підлягали пенсії як працюючих, так і не працюючих пенсіонерів, призначені за законами України. Варто зазначити, якщо після перерахунку розмір пенсії зростає, то таке підвищення не може бути меншим за 100 гривень.

Також підвищено мінімальну пенсійну виплату з 2 100 грн до 2 200 грн для пенсіонерів, які мають страховий стаж тривалістю: у жінки 30 років, у чоловіка – 35 років.

Індексація пенсій не торкнеться тих пенсіонерів, кому пенсія: призначена за «спецзаконами»; призначена після 1 січня 2019 року; обчислена без заробітної плати; встановлена у мінімальному розмірі за відсутності визначеного Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» необхідного страхового стажу; містить у своєму складі доплату до 40 % мінімальної заробітної плати (до 2400 грн) та при здійсненні індексації на суму підвищення зменшилась сума доплати, тобто відбувся перерозподіл складових в пенсійній виплаті.

Перерахунок пенсій у зв’язку з індексацією на Сумщині проведений без потреби звернення громадян до установ Пенсійного фонду. Підвищені пенсії повністю забезпечені коштами, що будуть фінансуватись згідно з графіками з 4 по 25 березня і одержуватимуться пенсіонерами у визначену звичну дату, у обраний кожним спосіб, через банк чи пошту.

Довідково: індексація пенсій – це осучаснення пенсійної виплати шляхом підвищення середньої заробітної плати по Україні (на яку множили індивідуальні показники стажу і заробітної плати при обрахунку кожної пенсії при призначенні/попередній індексації) на 50% темпу росту індексу споживчих цін та 50% темпу росту середньої заробітної плати по державі за попередній 2020 рік. Так, у 2021 році показник осучаснення заробітку для індексації пенсій склав 11% = (5%+17%)/2).

За інформацією Сумської ОДА

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
Rodont
Ковры
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору