Сервис Центр

Громадська рада Шостки звернулася до обласної влади з вимогою не закривати госпіталь ветеранів війни

 Поділитися

Поділитися в

Уже як пів року висить у повітрі питання про вирішення подальшої долі терапевтичного відділення Сумського обласного клінічного госпіталю ветеранів війни у м. Шостка. Обласна влада має намір його закрити з метою оптимізації бюджету. Однак у Шостці і громадськість, і місцева влада обурені таким рішенням.

Зокрема, це питання порушили на останньому засіданні громадської ради, яка діє при виконкомі міськради. До неї постійно надходять звернення від громадських організацій соціального спрямування, які просять недопустити закриття госпіталю у Шостці.

«Практично всім ветеранам Другої Світової війни, їх удовам, дітям війни за 90 років, а воїнам-інтернаціоналістам та афганцям – за 60. Тож навіть якщо у когось і знаходяться сили дістатися до Сум на лікування, то дорога додому їх добиває. Але більшості здоров’я не дозволяє доїхати до Сумського госпіталю. До того ж, так склалося, що до Шостки з’їжджалися на лікування з усього північного регіону області. Тож нам цей госпіталь украй необхідний», – наголошує Сергій Шишков, голова ГО «Шосткинська міська організація асоціації ветеранів Міністерства внутрішніх справ України».

Категорично проти закриття госпіталю і голова ГО «Шосткинська міська організація інвалідів «Союз Чорнобиль України» Юрій Авдасьов. Йому навіть складно уявити, як його підопічні-пенсіонери будуть добиратися до обласного центру.

«Я сам регулярно проходив курс лікування у нашому госпіталі. Там чудовий чуйний персонал, створені такі ж самі умови, як і в Сумах. Шосткинське відділення за місяць приймало приблизно 60 людей, а то й більше. За рік це близько 800 людей. А зараз, у таку спеку, дотрясися 4 години до Сум! Поки доїдеш, уже й немає сенсу лікуватися», – говорить  Юрій Авдасьов.

Члени громадської ради спільно вирішили направити звернення голові Сумської облради Віктору Федорченку та його першому заступнику Олександру Стрельченку з вимогою не порушувати конституційні права жителів Шосткинського району.

«Наразі терапевтичне відділення у м. Шостка Сумського обласного клінічного госпіталю є затребуваним лікувальним закладом, який надає можливість стаціонарного лікування, психологічної реабілітації та оздоровлення ветеранам війни та учасникам бойових дій Шосткинської територіальної громади та Шосткинського району… Звертаємося до вас з вимогою прийняти виважене рішення, яке буде направлено на збереження прав, що гарантуються Конституцією України, а саме прав на охорону здоров’я, медичну допомогу, збереження пільг особам, які мають статус ветеранів війни та учасників бойових дій», – ідеться у зверненні.

Крім того, громадська рада Шостки звернулася до голови Громадської ради при Сумській ОДА Олегу Тулякову з проханням підтримати її звернення до керівництва області щодо неможливості закриття лікувального закладу у Шостці.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
Квадрат
Rodont
Ковры
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору