Голова ОВА Д.Живицький розповів про ситуацію з паливом на Сумщині і закликав економити пальне та користуватись комунальним транспортом замість приватних авто + Відео

Влада, Транспорт 19:23, 11.05.2022
 Поділитися

Поділитися в

Про забезпечення паливом Сумщини сьогодні повідомив голова Сумської обласної військової адміністрації Дмитро Живицький.

– По суті, проблема з дефіцитом сьогодні не тільки на Сумщині це проблема всієї України. Зрозуміло, що в країні війна і ворог атакував і продовжує атакувати об’єкти критичної інфраструктури, об’єкти життєзабезпечення. І не оминуло питання нафтопродуктозабезпечення. Багато зірваних в Україні нафтобаз. І до цього часу були певні проблеми і перебої з постачанням палива. Ми Сумщину з перших днів звільнення наших населених пунктів забезпечували в повному обсязі паливом. Звичайно, важко було після того, коли заблоковано і зупинено роботу АЗС, швидко відновити цю роботу. Але ми спільно з трейдерами, спільно з усіма, зробили так, щоб на Сумщині відновили роботу на 95% всіх АЗС, відновили роботу ті, які не були зруйновані. Всі працювали, але 24 квітня було піддано ракетному обстрілу Кременчуцький нафтопереробний завод. Практично зупинилось вироблення нафтопродуктів в Україні, – повідомив очільник ОВА.

Крім того, за його словами, сьогодні заблоковані морські шляхи, раніше це був  найдешевший спосіб доставки палива в Україну.

Дмитро Живицький зазначив, що Сумщина пізніше, ніж інші області відчули дефіцит  палива, бо його завезли в підземні сховища на АЗС області, максимально на нафтобази. І ще з тиждень, коли Україна вже відчувала глобальні проблеми з паливом, Сумщина ще змогла протриматися і в повному обсязі провести посівну кампанію.

Очільник області запевнив, що наразі відпрацьовуються нові ланцюжки постачання, проведені переговори з європейськими постачальниками нафтопродуктів.

Звичайно, що велику кількість нафтопродуктів завезти автотранспортом на всі АЗС в Україну одночасно не можливо, тому цей процес буде забезпечуватися поступово. Я сподіваюсь, що протягом тижня, максимум – двох, нам вдасться відновити в повному обсязі роботу АЗС, і буде завезене пальне, але, на жаль, ціна зміниться, бо європейський виробник, інша ціна…Звичайно, це краща якість цього пального буде, але ціна не може залишатись на тому ж рівні. І, на жаль, нам доведеться платити за європейськими цінами за це пальне, бо в державі немає сьогодні можливостей компенсувати різницю між закупівельною ціною і ціною, за якою воно реалізовується на АЗС, в країні війна, значні кошти йдуть на утримання армії, закупку озброєння, підтримання боєздатності всіх структур… – розповів Живицький.

Він звернувся до мешканців області з розумінням поставитися до ситуації, оскільки в першу чергу забезпечуються потреби армії, екстреної медичної допомоги, медичних закладів, правоохоронних органів, оборонних структур і т ін..для того, щоб захистити нашу країну, вигнати ворога з нашої території:

– Велике прохання до приватних автовласників утриматись від зайвих поїздок на автотранспорті. Навіть якщо у вас будуть кошти придбати пальне, все одно його буде дефіцит в державі. Нам треба його зберігати для оборони, допомоги людям. Тому максимально користуйтесь комунальним, громадським транспортом, максимально кооперуйтесь у ваших перевезеннях. Де можна їхати одним автомобілем замість двох-трьох, будь ласка, організовуйтесь, кооперуйтесь і економте паливо. Це дуже важливо в умовах війни забезпечити в першу чергу обороноздатність і збройні сили всім необхідним, у тому числі й паливом! Прошу зберігати спокій, ми працюємо, Офіс Президента працює над тим, щоб відновити необхідну кількість пального на наших АЗС. Сподіваюсь протягом тижня-двох нам вдасться забезпечити потребу в паливі. Слава Україні і слава нашим Героям!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору