Фермерське господарство «Озон» єдине в області має робота-дояра + Відео

 Поділитися

Поділитися в

Щойно сільгосппідприємства, які працюють на території Шосткинської громади, завершили посівну кампанію, як одразу стали до заготівлі кормів – силосу та сінажу.

«У Шосткинській громаді 6 сільгосппідприємств, які займаються розведенням великої рогатої худоби. На всіх фермах встановлені доїльні зали, що полегшує труд доярок і ми отримуємо якісніше молоко екстра класу. А це впливає на цінову політику», – розповідає Василь Кіктьов, начальник відділу агропромислового комплексу Шосткинської міської ради

Одне з таких підприємств – фермерське господарство «Озон». Його засновник Дмитро Дзюба та його сини. Крім розведення худоби, вони також вирощують зернові культури. Це єдине фермерське господарство в Сумській області, на якому встановлений робот-дояр.

 «Це повністю автоматизоване доїня. Робот знає про корову все. Корова має на шиї 2 датчика, за одним робот розпізнає корову, другий визначає положення тварини, як вона ходила, скільки вона їла», – пояснює технологію доїння Олексій Дзюба, директор фермерського господарства.

Робот не лише доїть корову, а й годує її з розрахунку відданого молока.

Нині на фермі утримують 196 корів. Заготовляють корма для своїх годувальниць тут також за останнім словом новітніх технологій.

«Усього у нас поголів’я 500, дійних корів з них 200. У нас установлена доїльна установка ДельПро. Доярка обробляє корову до доїння та після. Молоко йде по молокопроводу і поступає прямо у танки. Там до кінця дійки молоко охолоджується до 3-х градусів», – розповідає Надія Роботько, зав.фермо. ПСП «Онікс».

Техніки для заготівлі кормів ПСП «Онікс» не має, тож допомагає йому в цьому ТОВ «Контакт Плюс».

 «На даний момент ми заготовляємо сінаж. Він готується із жита», – каже Василь Піскун, зоотехнік ТОВ «Контакт Плюс».

Зараз заготовляють корма для себе, але допомагають також і господарству «Шевченко».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору