Експерти стверджують, що у Шостці знайшли не пітона, а королівську кобру

Життя, Тварини 19:43, 17.11.2021
 Поділитися

Поділитися в

Ми вже повідомляли, що в нашому місті на вулиці знайшли мертвого плазуна завдовжки понад три метри. Попередньо було встановлено, що це пітон…

Як пише kp.ua, експерти з усіх куточків країни, яким журналісти показували фотографію, зійшлися на думці – це королівська кобра.

– Так. Це труп королівської кобри. У нас немає інформації, хто б утримував цю змію в цьому населеному пункті, де її виявили. Найімовірніше – це жертва контрабанди. Ми можемо припустити, що її ввезли з Росії та намагалися перенаправити до Європи, але не довезли, – повідомили нам у Харківському зоопарку. – Особливість утримання цієї змії у тому, що кормом для неї є інші змії. Це дуже дороге задоволення – тримати такий вид у домашніх умовах.

У зоопарку вважають, що ще перед смертю змія, ймовірно, була в дуже поганому стані.

Враження таке, що змію викинули вже мертву. Хоча вона могла виповзти і сама, навіть хвора та виснажена. Щоправда, в таку холодну пору навряд чи вона покинула б тепле приміщення. Наш клімат однозначно кобрам не підходить, – пояснюють спеціалісти.

У зоопарку кажуть, якщо у змії і був господар, то це, напевно, якийсь власник зоовиставки або невеликого приватного зоопарку, який міг би дозволити купувати на корм королівській кобрі інших змій. А вони, на хвилиночку, недешеві: пітони – в середньому по 100 доларів, дрібніші змії – близько 50 доларів. Ну і навряд чи б хтось займався відловом диких змій або вужів – аж надто клопітно.

Кролик на півкіло раз на два-три тижні

Фахівці з BION Terrarium Center теж відсотків на 99 впевнені, що на фото найбільша отруйна змія, що живе на планеті. Звичайно, після смерті вона вже не виглядає такою грізною – потемніла, підсохла.

– Тіло пролежало певний час на вулиці і явно почало підгнивати, хоч і повільно за рахунок низьких температур. Змінилося забарвлення і дещо змінилися пропорції голови, – каже Олексій Марущак із BION Terrarium Center.

Але однозначно – кобра. Померлій особині, виходячи з її розмірів, могло бути близько 4-5 років. Загалом ці види можуть жити на волі до 20 років та до 25 років у неволі – у тераріумі з ідеальними та комфортними умовами.

Найімовірніше, тварина або загинула від холоду, або хтось навмисне її викинув.

– Мабуть, купували маленьку, а коли тварина почала досягати дорослих розмірів, просто викинули. Дорослі особини ростуть до 4-5 метрів завдовжки. Не можна і виключати, що тварина примудрилася самостійно втекти з тераріуму, – продовжує Олексій Марущак.

Жити кобра могла будь-де, і в пошуках корму подолати їй під силу навіть великі відстані. Тому необов’язково, щоб власник жив десь поряд. Змія цілком могла заповзти далеко від «постійного місця проживання».

Також експерт зазначає, що візуально слідів насильницької смерті на кобрі немає, сліди укусів собак та ворон відсутні. Але припускає, що в неї могли бути видалені отруйні зуби, тому що голова у змії деформована.

– Назвати таку тварину популярною серед українських тераріумістів не можна. По-перше, вона смертельно отруйна, по-друге, величезні розміри вимагають для її утримання великого простору. Тераріум для такої змії повинен бути хоча б 6 метрів завдовжки і близько 4 – завширшки. Для менших екземплярів – менше, – пояснює Марущак.

І прогодувати таку тварину непросто. Щоправда, необов’язково зміями. Раз на два-три тижні вона вимагає здобичі розміром із півкілограмового кролика, причому обов’язково живого. Одним словом, прогодувати такого звіра – неслабке навантаження на бюджет.

Вижити така змія у природному середовищі в Україні не може. У нас дуже холодно. Впадати у сплячку, як це роблять українські змії – не вміє. На батьківщині, в Індії вона такої потреби не має – клімат і так теплий.

Могла померти у приватній колекції

У тому, що на фото поліції королівська кобра, впевнені й у серпентарії Royal Snakes.

– Жодної містики у події не бачу і не думаю, що тварина втекла, випадково виявилася на вулиці… Температура зараз, м’яко кажучи, некомфортна, а змії, що втекли, так чи інакше шукають тепло, на холоді їх активність сильно падає, – каже Ксенія Ісламова з Royal Snakes. – Та й власник, гадаю, був далеко не новачком, бо тварина непроста в утримуванні і може бути небезпечною, та й мишками та пацюками із зоомагазину дуже часто не погодуєш – як більшість змій, яких обирають для домашнього утримання. Ця кобра харчується переважно рептиліями: іншими зміями, жабами, ящірками… А якщо припустити, що господар був досить досвідчений, то й утекти такій змії, тим більше її розмірів, було б непросто.

У серпентарії Royal Snakes вважають, що змія загинула, перебуваючи у чиїйсь особистій колекції. І в результаті непередбачливо викинута на смітник.

Тримай хоч слона, санкцій немає

Королівська кобра знаходиться в Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни та флори, що знаходяться під загрозою зникнення (CITES). Для її ввезення потрібні спеціальні умови. Приватна особа на законних підставах завезти в Україну таку змію не може. А контрабандою вона може коштувати кілька тисяч доларів.

– Ця тварина ввезена контрабандою. Смертельно отруйні заборонені до легального ввезення на територію України. За законом, таку кобру можна привезти лише у рамках спеціальних програм обміну між зоопарками, – вважає Олексій Марущак із BION Terrarium Center. – Для її утримання потрібно мати певні навички, щоб вона не вкусила самого власника. Я думаю, господар явно екстремал, при грошах і з великими площами під таку тварину.

– В Україні нещодавно вносилися поправки щодо утримання диких тварин як домашніх улюбленців, але список CITES не було вказано та переліку немає… Я не працюю з отруйними тваринами – тому, на жаль, не вивчала детально це питання, але до недавніх правок закон України не передбачав обмежень, – додала Ксенія Ісламова.

Якщо ж професійного підходу в цьому не було, то купити її маленькою міг будь-хто заради розваги. А потім змія виросла, і люди зрозуміли, що такі розваги до добра не приведуть.

Утримання кобр, кайманів, левів, ведмедів та всіх потенційно небезпечних тварин українським законодавством слабко контролюється. По суті, це своєрідна сіра зона. Формальна заборона є (оскільки звірі – контрабанда), але за фактом санкцій за утримання їх вдома немає.

– У нашому законодавстві я не знаходив, яка відповідальність настає за утримання у себе такої тварини. Правоохоронці не можуть прийти до вас та сказати: «Ви тримаєте кобру, віддайте». Єдине, що може бути інкриміновано – жорстоке поводження з тваринами, – припускає Олексій Марущак.

Якщо, звичайно, таке звернення мало місце. Для цього достатньо, наприклад, зараз таку кобру винести надвір і залишити на годину. Це вже буде небезпечним для її здоров’я та життя. Тоді так, можна порушувати справу за статтею за жорстоке поводження з тваринами. Ну а те, що кобра живе у когось удома, навіть без документів – не карається. І навіть конфіскувати її не можуть – у законі такий алгоритм не прописано.

 

 

Джерело фото: Шосткинське районне управління поліції

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору