Донорський рух – на контролі обласної влади

 Поділитися

Поділитися в

Foto

Розвиток донорства в області – це завдання державної ваги. Такою була головна думка розгляду даного питання на засіданні колегії при голові Сумської облдержадміністрації.

Як розповіли присутнім головний лікар Сумського обласного центру служби крові Світлана Кривцун та директор закладу Наталія Трофименко, місто Суми можна назвати донорською столицею: сумчани активно здають кров, а значить, проходять обстеження на ряд смертельно небезпечних інфекцій.  Багато з них є кадровими донорами, а за кількістю донацій на тисячу чоловік населення Суми залишили далеко позаду будь-яке місто світу. Лікувальні заклади, що знаходяться у місті, забезпечуються найякіснішими та найбезпечнішими компонентами крові в Україні, це підтверджено міжнародним сертифікатом, отриманим Сумським обласним центром служби крові (єдиним у державі).

Однак, на жаль, в масштабах Сумської області все не так оптимістично. Окрім обласного центру крові, на Сумщині функціонують 7 відділень трансфузіології,  ще 3 лікарні своїми силами заготовляють кров. Утримання даних закладів і відділень потребує фінансування з бюджету, однак вони заготовляють лише 3% від загальної кількості компонентів крові. При цьому умови у більшості з них не можуть забезпечити  безпеку донора і реципієнта і взагалі не викликають бажання здавати кров. Тому у більшості районів процвітає «чорне донорство» – ганебне явище, поширене у всій Україні за винятком Сум. Родичі хворих вимушені шукати для них донорів за гроші. При цьому стан здоров’я донора та дотримання ним донорської дієти взагалі залишаються поза увагою.

Щоб вирівняти ситуацію і надати жителям області можливість отримувати якісні препарати крові, не займаючись пошуком донорів, СОЦСК відкриває чотири відділення у ключових точках області – містах Шостка, Ромни, Конотоп та Охтирка.  Ці філії будуть використовувати таке ж обладнання та стандарти безпеки, як і обласний центр служби крові, створювати базу донорів. Однак на сьогодні у містах та районах Сумщини  практично відсутній донорський рух, у тому числі – на крупних підприємствах, у державних організаціях і т. п. І його розвиток та підтримка – справа не лише приватної структури, а й органів влади.

Підсумовуючи розгляд питання, губернатор Сумщини Микола Клочко відзначив необхідність консолідації зусиль обласних владних структур, установ, організацій, підприємств, навчальних закладів для розвитку донорського руху. Члени колегії одностайно підтримали протокольне доручення з цього питання головам РДА, міським головам, територіальним громадам, управлінням ОДА та Департаменту освіти і науки.

За матеріалами СОЦСК

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Интересные и оперативные новости, фото, видео. Подписывайтесь на нашу страницу!

Rodont
Rodont
Ковры
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору