Депутати фракції партії «Слуга народу» Сумської облради запропонували, як можна зберегти госпіталь для ветеранів у Шостці

Влада, Медицина 22:29, 20.07.2021
 Поділитися

Поділитися в

Сьогодні, 20 липня, голова обласної ради Віктор Федорченко провів нараду щодо удосконалення роботи в напрямку реабілітації учасників АТО/ООС.

«Це – надзвичайно важливий напрямок роботи, від якого залежить успішність процесу повернення ветерана до мирного життя в соціумі. Тому ми намагаємося зробити лікування та реабілітацію цієї категорії населення якомога кращою і комфортнішою», – зазначив Віктор Федорченко.

В ході наради розглядалося питання госпіталя для ветеранів у м. Шостка, точніше терапевтичного відділення № 2. Нагадаємо, мер міста Микола Нога, депутатський корпус міської ради, громадськість виступили категорично проти закриття важливого для регіону лікувального закладу. У червні депутат облради від партії «Слуга народу» Олексій Романько звернувся до голови облради з вимогою не допустити закриття терапевтичного відділення госпіталю у Шостці.

Як відомо, в області функціонує Сумський обласний клінічний госпіталь ветеранів війни,  який відповідає усім вимогам НСЗУ, та його терапевтичне відділення у м. Шостка, розраховане на 25 ліжок.

Щодо останнього, то, як повідомляє сайт облради, з трьох поверхів, які займає відділення, функціонує лише один і наразі воно перебуває у простої через карантин. Тут не проводяться лабораторні, функціональні та рентгенологічні дослідження, ультразвукова діагностика, що унеможливлює встановлення правильного діагнозу. Немає можливості надавати цілодобову лікарську допомогу, фактично, у нічний час, святкові та вихідні дні здійснюється тільки сестринський нагляд…

Депутатська фракція партії «Слуга народу» в обласній раді (голова фракції Микита Баня) виступила з ініціативою розгорнути терапевтичне відділення госпіталю у Шостці на базі будівлі колишнього дитячого протитуберкульозного санаторію та створити тут повноцінне реабілітаційне відділення для учасників АТО/ООС. Санаторій наразі не функціонує, бо другий етап медичної реформи не передбачає фінансування НСЗУ для санаторіїв. Та й станом на 1 січня поточного року на диспансерному обліку у лікарів-фтизіатрів перебуває тільки 3 дітей та підлітків з активним туберкульозом, яких лікують в обласному протитуберкульозному диспансері.

У закладі функціонуватиме кабінет функціональної діагностики, кабінет з масажу, фізіотерапії, лікувальної фізкультури, стоматкабінет. Тут буде вільний доступ до мережі Інтернет, сучасні телевізори, капітально відремонтований та оснащений новітнім обладнанням та меблями харчоблок тощо. Замінені на нові енергозберігаючі 165 вікон, проведений ремонт покрівлі одного з корпусів, придбано медичне обладнання, облаштовано систему відеоспостереження, встановлено пожежну сигналізацію, проведено ремонт практично всіх приміщень.

За підтримки народного депутата України Михайла Ананченко заклад буде укомплектовано додатковим сучасним медобладнанням.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору