Дерматолог

Департамент із виробництва АФІ: вдала стратегія «Фармак»

Виробництво 17:03, 12.01.2021
 Поділитися

Поділитися в

Успіх напряму залежить від вчасних стратегічних рішень. І перенесення виробництва АФІ у м. Шостка було одним із таких доленосних кроків для АТ «Фармак». Які переваги отримала Компанія та як сьогодні працює Департамент із виробництва активних фармацевтичних інгредієнтів, розповідає його керівник Василь Кушнірук. 

У Департаменті, який у грудні святкував 5-річний ювілей, працюють 150 співробітників. Це команда справжніх професіоналів своєї справи, які щоденною працею примножують досягнення Компанії. Крім того, колектив АФІ – активний учасник усіх соціальних проектів, започаткованих «Фармак»: «Біг для здоров’я», «День довкілля» та багато інших.

Великий переїзд

Упродовж своєї тривалої історії Київський хіміко-фармацевтичний завод ім. М.В. Ломоносова був добре відомим і на території СРСР, і за кордоном як потужний виробник сировини для фармацевтичної промисловості. Пізніше його наступник – завод «Фармак» – узяв курс на випуск готових лікарських форм (ГЛФ): підприємство розпочало відкривати нові цехи, будувати сучасні потужні виробничі лінії. Згодом постало питання про створення додаткових виробничих майданчиків. Окрім того, сам Поділ перетворився з промислового району на історичний центр Києва, тож залишати тут хімічне виробництво було б абсолютно недоцільно.

2007 року керівництво Компанії розпочало активний пошук потенційних локацій для розміщення власного виробництва АФІ. Зокрема, розглядали Рубіжне Луганської області та Харків. Утім, зупинилися на Шостці, й причин такого рішення було декілька: по-перше, підтримка на рівні керівництва області й міста, по-друге, прийнятна ціна за комерційну нерухомість та земельну ділянку. По-третє, у Шостці добре розвинена хімічна галузь, зокрема, є профільні навчальні заклади, що готують профільних фахівців.

Сучасний підхід

Власне робота над проектом, інвестиції в який становили 39 млн дол., розпочалася у квітні 2010 року, а вже через 5 років Компанія запустила в експлуатацію виробництво АФІ у Шостці. Створюючи новий Департамент, «Фармак» прагнув, аби виробництво відповідало найвищим світовим фармацевтичним стандартам та екологічним нормам.

Побудова власного виробництва АФІ надала Компанії «Фармак» вагомі переваги:

  • реалізовано вертикальну інтеграцію – від виробництва АФІ до ГЛФ;
  • створено можливість контролювати собівартість готових ліків за рахунок власного виробництва;
  • забезпечено відносну незалежність від іноземних постачальників субстанцій;
  • налагоджено постачання АФІ за системою «just in time».

Проекти–2020

У Департаменті АФІ постійно реалізовують важливі програми, скеровані на вдосконалення етапів виробництва, мінімізацію шкоди довкіллю. Минулого року вдалося запустити проект додаткового фізико-хімічного очищення промислових стічних вод, що значно покращить сам процес фільтрації стоків, а також підвищить обсяг фільтрування води до проектного рівня – 3 м3 за годину.

Крім того, на виробництві буде встановлено біоскрубер. Існуюча система очищення працює на основі використання вугільних фільтрів і є недостатньо ефективною, та й неприємний запах біля очисних споруд залишається. Нова система (на підприємстві таких ще немає) не лише допомагатиме мінімізувати запах, а й дасть можливість повторно використовувати мул, що утворюється у процесі очищення води (до цього його вивозили на полігон, у результаті чого накопичувалися додаткові відходи).

Нові завдання та перспективи

Одне з головних і найважливіших завдань Департаменту – забезпечення «Фармак» сировиною для безперебійного виробництва лікарських препаратів. Сьогодні у Шостці виготовляють 20 найменувань власних субстанцій, серед яких – наші брендові: амізон, антраль, корвалол, нафтизин та ін. Ведеться робота над створенням нових субстанцій. Незабаром також розпочнеться виробництво експериментальних серій для одного з українських підприємств.

Перспективним напрямом у Департаменті вважають залучення європейських партнерів для реалізації спільних проектів, щоправда, тут є певні перешкоди, які стосуються і законодавства, й особливостей ринку. Серед інших: вихід на ринок із власними субстанціями, запуск контрактного виробництва. Окрім того, на найближчі два роки до пріоритетних завдань також належить підготовка до FDA, що дасть можливість у подальшому вийти на фармацевтичний ринок США. У Департаменті вже відбувся зовнішній аудит, визначено основні напрями роботи та завдання.

Цифра

За рік Департамент АФІ виготовляє в середньому трохи більше 50 т субстанцій: антраль – 10 т; амізон (таблетки, капсули, сироп) – 12-18 т; етиловий ефір, валідол – 8-10 т; нафтизин – 150-200 кг.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору