Делегація Шосткинської громади відвідала військову частину та кілекторне судно «Шостка». Підписано договір про співпрацю

Історія, Армія, Місто 13:10, 9.08.2021
 Поділитися

Поділитися в

 У військово-морських збройних силах України є кілекторне судно, яке носить назву “Шостка”. Спочатку воно забезпечувало пошукові роботи, перевозило рятувальне обладнання, тепер – військове. Борт може виконувати інженерні завдання будь-якої складності.
 До 2014 року екіпаж “Шостки” підтримував міцні стосунки з нашим містом. Шосткинці допомагали матеріалами для підтримки кілектора в належному технічному стані, повідомляє Шосткинська міська рада. У 2014-му судно захопили російські військові, а через місяць його відбуксували в Одесу.
 Стало відомо, що Збаразька міська рада Тернопільської області вирішила своїм рішенням сьомої сесії VІІІ скликання № VІІІ/7/6 від 9 квітня 2021 року «Про перейменування кілекторного судна» не заперечувати та надати згоду на перейменування кілекторного судна «Шостка» на «Збараж».
 Делегація Шосткинської територіальної громади  відвідала військову частину та кілекторне судно «Шостка». Був підписаний договір про співпрацю, визначені подальші кроки спільних дій з військово-патріотичного виховання молоді та надання шефської допомоги.
Красень-кілектор «Шостка» викликає почуття гордості, поваги та впевненості у тому, що Україна була і буде міцною морською державою. Ми з розумінням ставимося до прагнення збаражських депутатів та міського голови мати однойменне судно у військово-морських силах Збройних сил України, але не за рахунок Шостки. Шостка + Шостка = Україна! Далі буде… – повідомляє міська рада.
Довідково
 Кілекторне судно «Шостка» було побудовано у 1976 році у місті Росток (Німецька Демократична Республіка) на заводі «Нептун-Верф». Кілектор виконував інженерні завдання, здійснюючи установку та зняття навігаційно-гідрографічного обладнання в Середземному морі.
 У 1997 році судно передали військово-морським силам ЗС України, де і назвали «Шостка».
З 2004 року судно входило до складу Центру пошукових та аварійно-рятувальних робіт та використовувалось для забезпечення пошуково-рятувальних робіт у морі, перевезення рятувального обладнання, прийому та перевезення рейдового якірного обладнання і плавучих навігаційних знаків.
 До 2014-го – обслуговувалось цивільним персоналом, екіпаж підтримував міцні стосунки з нашим містом. Шосткинці допомагали матеріалами для підтримки кілектора в належному технічному стані.
 20 березня 2014 року судно було захоплене російськими військовими. 16 квітня 2014 року кілектор «Шостка» був виведений зі Стрілецької бухти Севастополя та відбуксований в порт Одеси.
 Після 2014-го року борт укомплектовано військовим екіпажем. «Шостка» – єдина у Військово – морських силах Збройних сил України, здатна виконувати інженерні завдання будь-якої складності. Незважаючи на свій поважний вік та багату історію, тримається в чудовій формі і систематично виходить на військові завдання.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору