Через збройну агресію рф 219 дітей на Сумщині втратили одного з батьків, 16 стали повними сиротами

Прокуратура 11:00, 23.08.2022
 Поділитися

Поділитися в

Учора, 22 серпня, у обласній прокуратурі обговорили питання своєчасності та повноти надання допомоги дітям, які стали сиротами внаслідок збройної агресії росії.
Під головуванням заступника керівника Сумської обласної прокуратури Ігоря Сидоренка відбулось засідання круглого столу. Обговорили питання своєчасності та повноти надання допомоги дітям з числа внутрішньо переміщених осіб, запровадження ефективного механізму взаємодії між органами влади, службами у справах дітей та правоохоронними органами. У засіданні взяли участь керівники Служби у справах дітей, Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної військової адміністрації, Сумського обласного центру соціальних служб, служби ювенальної превенції ГУНП в Сумській області.
 За інформацією Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної воєнної адміністрації з 24.02.2022 в області осиротіли 219 дітей у зв’язку з загибеллю батьків, що забезпечують захист України від збройної агресії рф, 16 дітей втратили обох батьків та набули статусу дітей-сиріт.
 Загалом, на даний час в області зареєстровано понад 65 тисяч внутрішньо переміщених осіб, у тому числі понад 17,4 тисяч дітей.
 Задля забезпечення дітей з числа внутрішньо переміщених осіб, дітей загиблих Захисників та Захисниць України в закладах освіти безоплатним харчуванням прокурорами у серпні спрямовано до суду 7 позовів.
 У серпні прокурорами започатковано практику звернення до судів в інтересах служб у справах дітей до органів освіти про зобов’язання здійснити виплати дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, які закінчили навчальні заклади, одноразової допомоги в розмірі не менше 6 прожиткових мінімумів (15 тисяч гривень кожній особі). Наразі спрямовано 2 позови про зобов’язання здійснити виплати дітям на суму близько 200 тис грн.
 Водночас, з метою забезпечення захисту прав дітей, запроваджено обмін інформацією між Сумською обласною прокуратурою та структурними підрозділами Сумської обласної військової адміністрації щодо стану перебування дітей в закладах цілодобового перебування, пошкоджених об’єктів дитячої інфраструктури та вжиті заходи до їх відновлення тощо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору