Благодійний фонд Родини Жебрівських придбав для Шосткинської ЦРЛ кисневий концентратор

Медицина 10:05, 12.11.2021
 Поділитися

Поділитися в

8 листопада благодійний фонд Родини Жебрівських направив високопродуктивні кисневі концентратори* у лікарні міст Івано-Франківськ, Шостка та смт Ружин. Загальна сума допомоги склала понад 700 тисяч гривень.

Новий штам «Дельта», який зараз вирує в Україні,  виявився більш агресивним, а інфіковані ним пацієнти частіше потребують кисневої підтримки. У зв’язку з цим, в країні критично бракує медичного кисню. Використання закуплених Фондом концентраторів дасть змогу забезпечити киснем магістральні системи; більше того, вони можуть бути підключеними до апарату ШВЛ замість кисневих балонів.

Кисневий концентратор, який отримала Шосткинська центральна районна лікарня, уже випробовують на практиці. Його встановили у резервному інфекційному відділенні (лор та очне відділення).

«Потужність концентратора 20 л/хв, його вартість близько 200 тис. грн. Ми вже маємо у цьому відділенні 10 таких апаратів. І в нинішні часи вони без перебільшення є життєво необхідними. Плюс 1 концентратор – це  плюс один пацієнт, який зможе дихати», – говорить головний лікар Шосткинської ЦРЛ Олег Штогрин.

За часи пандемії це далеко не перша допомога, яку отримала Шосткинська лікарня від благодійного фонду Родини Жебрівських. Раніше для медзакдаду були придбані діагностичне обладнання, апарат штучної вентиляції легень.

Загалом у минулому році Фонд виділив понад 10 мільйонів гривень на закупівлю апаратів ШВЛ, цифрової ультразвукової діагностичної системи, кисневих концентраторів, іншого лікувально-діагностичного обладнання та засобів індивідуального захисту для лікарень із різних регіонів України.

«Інформація про брак кисню надходить із різних куточків України, а навантаження на лікарні сягнули пікових позначок. Від забезпеченості лікарень киснем сьогодні залежить здоров’я та життя людей. І як же ми можемо лишатися осторонь?!», – коментує Філя Жебровська, засновниця Фонду та Голова наглядової ради «Фармак».

 

 

*Концентратори Bright field  AERTI AE -8-NW високого тиску, потужністю 20 л/хв

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору