13-річна шосткинка Софія Гончаренко пройшла перший блок хіміотерапії. Попереду ще п’ять. Допоможіть одужати!

 Поділитися

Поділитися в

Як повідомлялося раніше, 13-річній шосткинській гімнастці, вихованці КДЮСШ «Барса» Софії Гочаренко діагностували первинну медіастинальну В-великоклітинну лімфому IV-ї стадії, з інвазією легенів та судин грудної порожнини.

Нагадаємо, в лютому поточного року Софія поскаржилася на дискомфорт і поколювання в області серця. Звернулися до педіатра, яка направила до кардіолога і ортопеда (оскільки у дівчинки був сколеоз). Лікарі запевнили, що це вікове, мовляв в перехідному віці таке часто буває, все в межах норми. Так як Соня займалася художньою гімнастикою ортопед порадив зробити тимчасову перерву в тренуваннях, бо сколеоз від навантажень теж міг провокувати болі, які вона сприймала як болі в серці. При відсутності навантажень (тренування 5 разів на тиждень) стан покращився, до вересня вирішили зробити тимчасову перерву в заняттях. Все нібито налагодилося… У травні з’явилася втома, що списали на дистанційне навчання і кінець навчального року. Соня ніколи не була рожевощокою, тому невелика блідість – її звичайний вигляд.

14 червня мама помітила у неї в районі грудної клітки якийсь горбик. 15-го з донькою вже були у педіатра, 16 – у онколога. 16 червня дівчинку госпіталізували у відділення гематології Сумської обласної дитячої лікарні з попереднім діагнозом Лімфома Ходжкіна.

З тих пір пройшло два важких місяці, дві біопсії (перша не вийшла), поїздка в «Охмадит», купа аналізів і обстежень. Тривале очікування діагнозу, погіршення стану і рідина в плевральній порожнині.

З 26 липня Слофія з мамою знову в Сумах, стан на той момент був дуже важким, одну легеню стисло рідиною, пухлина агресивно росла. Були проведені реанімаційні заходи для підтримки організму і видалення рідини. Пройдено перший блок хіміотерапії з усіма наслідками, що випливають (нудота, блювота, погіршення аналізів, нескінченні крапельниці).

Зараз Соня відновилася, попереду другий блок високодозової хіміотерапії. Мама та рідні вдячні всім не байдужим людям, які допомагають справою і словом, тим, хто молиться за дитину, співпереживає їх горю:

– Ви сила, яка тримає на плаву, не дає опустити руки, вселяє впевненість, тому що ти розумієш, що ти не один. У нас попереду ще п’ять блоків високодозової хіміотерапії і разом ми з усім справимося! – повідомляють у Фейсбук-групі Дети Сумской онкогематологии.

Реквізити для надання допомоги:

5168 7574 1556 3107 ПриватБанк

Гончаренко Людмила Миколаївна (мама).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору