Завтра на Шосткинщині стартує сезон полювання на пернату дичину: яких правил варто дотримуватися та наскільки збільшено штрафи цього року?

 Поділитися

Поділитися в

Завтра, 7 серпня, у мисливських угіддях підвідомчих підприємств Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства відкривається сезон полювання на пернату дичину.

Як інформує мисливствознавець ДП «Шосткинський лісгосп» Сергій Рева, перший постріл можна буде зробити о 18:00 годині. В залежності від виду пернатої дичини, тривалість сезону полювання різна: на деяких пернатих можна полювати до 31 жовтня, на інших – до кінця грудня.

Під час полювання мисливець зобов’язаний мати при собі державне посвідчення мисливця, контрольну картку обліку добутої дичини та порушень правил полювання на поточний сезон, дозвіл на відстріл пернатої дичини (відстрільна картка) та дозвіл на носіння і зберігання зброї, за наявності мисливської собаки − паспорт на мисливську собаку.

Мисливськими днями традиційно визначені середа, субота та неділя. Для власників мисливських порід собак – додатково ще й четвер.

Мисливцям нагадують про необхідність дотримання основних правил безпеки: під час полювання з човна у човні повинно бути не більше двох мисливців, при чому сидіти вони повинні спинами один до одного. Стоячи стріляти з човна не дозволяється. Стріляти можна лише по чітко видній цілі. Водоплавних птахів стріляти на воді забороняється, лише якщо птах піднявся з води під кутом, не менш, як на 45 градусів. Через кущі, очерет стріляти теж заборонено. Забороняється полювати і на неприбраних полях, де ростуть кукурудза і соняшник.

Полювати на пернату дичину дозволяється тільки в світлий час доби. Не пізніше, ніж за годину до заходу сонця, і не раніше, ніж за годину до його сходу. При переїзді на інше місце полювання вогнепальну зброю необхідно розряджати і зачохлювати. Полювати на пернату дичину дозволяється тільки в світлий час доби. Не пізніше, ніж за годину до заходу сонця, і не раніше, ніж за годину до його сходу. Слід бути обережними і під час туману, стріляти тільки по явно видимій цілі.

Сергій Рева також звертає увагу, що у Сумській області сезон полювання стартує з 18:00, тоді як у сусідній Чернігівській області, з якими межують мисливські угіддя Шосткинщини 5-го масиву, Собицькі, – з 5:00.

Увагу мисливців Сумщини звертають на суворе дотримання заборон щодо ведення полювань. До порушників застосовуватимуться відповідні міри впливу, визначені чинним законодавством України. Контролювати дотримання правил та законодавства будуть дві рейдові групи у складі представників Шосткинського лісгоспу, державних інспекторів екологічної служби та поліції, а також рейдові групи Українського товариства мисливців та рибалок.

Кожному мисливцю дозволяється відстрілювати в день не більше 5 качок, 6 лисок, 10 куликів, 10 голубів, 15 перепілок та 2 норці. Заборонено добувати водяних курочок та пастушків, оскільки ці птахи занесені до Червоної книги України.

При поверненні з полювання кожен мисливець зобов’язаний відмітити у своїй щорічній контрольній картці кількість добутої дичини. За кожну пернату дичину, здобуту понад норму, при перевірці доведеться заплатити штраф. Приміром, за качку – 1000 гривень. Незаконний видобуток лебедя обійдеться у 4000 грн. за одну голову, за гусака, фазана, сіру куріпку, необхідно буде сплатити по 2 тис. грн. За невнесені дані у контрольну картку – штраф від 102 гривень до 1020 гривень. Якщо сума штрафів буде вищою за 1020 гривень – справу розглядатиме суд та органи поліції.

Щороку після відкриття полювання на пернату дичину та пушного звіра тільки за участі працівників Шосткинського лісгоспу складають до 30 протоколів про адміністративні порушення. Цього року штрафи збільшено. Спостерігається і збільшення кількості мисливців, які придбали відстрільні картки мисливців. При придбанні відстрільної картки мисливців ознайомлять із заборонами на полювання, які діють у певних мисливських угіддях, а саме: з розташуванням відтворювальних ділянок, об’єктів природно-заповідного фонду, місцями відпочинку людей, проведенні господарських робіт тощо.

Вартість сезонної та разової відстрільних карток визначається користувачем мисливських угідь. Ті, хто придбав картку, в обов’язковому порядку перед початком полювання повинні зареєструватися у єгеря обходу.

Мисливців також просять не вживати алкогольні напої під час полювання. За це поліція також має право притягнути до адміністративної відповідальності.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору