Захоплюючий світ доповненої реальності від iPhone 14

Споживач 09:20, 21.11.2022
 Поділитися

Поділитися в

Починаючи з презентації 7 вересня 2022 року, українці чекають на нові смартфони Apple. Найбільш нетерплячі почали оформлювати попереднє замовлення на iPhone 14 через два дні, як тільки це стало можливим. Сказати точно, коли смартфони надійдуть в Україну, поки що не може ніхто, оскільки через проблеми з безпекою в країні виникли труднощі з логістикою, але рітейлери чекають на них з дня на день. З випуском Айфон 14 користувачі матимуть нові можливості доповненої реальності, технологію якої компанія розвиває вже кілька років. Які перспективи постають перед власниками моделі – дізнаєтесь зі статті.

Що таке доповнена реальність

Віртуальний світ створюється комп’ютерами за допомогою гарнітури та замінює дійсність. Його використовують у відеоіграх, розвагах, кінотеатрах, навчанні на симуляторах. Доповнена реальність (AR) не замінює навколишній світ, а вносить до нього корективи без окулярів, рукавичок, інших пристроїв. У гаджетах Apple вона запроваджується кілька років. Оновлене апаратне забезпечення iPhone 14 зробило цю технологію доступнішою. Програми AppStore дозволяють випробувати її різними способами.

Сфери застосування доповненої реальності

Власники Айфона 14 можуть:

  1. Створювати сцени, доповнюючи зняті ролики ефектами з падаючих конфетті, залишеного зоряного шлейфу.
  2. Додати у фон дивовижні квіти, буйний ліс спілкування в Snapchat.
  3. Створювати анімації в TikTok, що взаємодіють із реальними об’єктами.
  4. Використовувати цифрові інструменти ARki для візуалізації 3D-проектів.
  5. Віртуально приміряти окуляри, одяг з інтернет-магазинів прямо у Safari, SMS, повідомленні електронної пошти.
  6. Обставляти кімнату різноманітними предметами меблів, оцінюючи їхню здатність вписатися в простір.
  7. Вивчати історію, пристрій двигуна літака, розвиток рослин, космос, динозаврів, різні науки, користуючись інтерактивними 3D-зображеннями.

Надає такі можливості потужне апаратне забезпечення. Для цього в iPhone 14 встановлені високотехнологічні камери, екран, що реалістично відображає кольори, вбудовані датчики руху, штучний інтелект, високопродуктивний процесор A15 Bionic (A16 у Айфон 14 Про і Айфон 14 Про Макс), 5-ядерний графічний чіп. Функція AR Quick Look дозволяє впроваджувати переваги доповненої реальності одразу під час перегляду контенту.

Як працює LiDAR

Для впровадження доповненої реальності потрібні складне 3D-сканування, виявлення поверхні, реконструкція особливостей приміщення. Ці функції виконує датчик глибини LiDAR, який вперше з’явився у iPhone 12 Pro.

Звичайні телефони проектують зображення на екран без урахування розташування предметів. LiDAR видає інфрачервоний імпульс, представляючи більш точну карту глибини, допомагаючи процесору розпізнавати, які об’єкти виявилися попереду інших. Завдяки цьому виходять органічні та точні зображення, персонажі розташовані правильно, подробиці враховані.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору