За 10 днів почне діяти заборона на куріння пристроїв для нагрівання тютюну у визначених Законом місцях

Закон, Здоров'я 10:34, 29.06.2022
 Поділитися

Поділитися в

 Шосткинський відділ Сумського обласного центру контролю та профілактики хвороб нагадує, що з 11 липня поточного року в Україні набувають чинності норми антитютюнового Закону 1978-ІХ, які передбачають заборону куріння тютюнових виробів для нагрівання у визначених законом місцях нарівні із сигаретами, кальянами та е-сигаретами (куріння яких заборонено з 2012 року).
 Також норми Закону забороняють курилки у приміщеннях підприємств усіх форм власності та надають повноваження органам місцевого самоврядування встановлювати додаткові вільні від куріння місця.
За куріння у заборонених законом місцях відповідальність несуть як курці-порушники, так і суб’єкти господарювання, де вчиняється правопорушення.
 Щороку 85 тисяч українців помирають від хвороб, спричинених курінням. Тютюновий дим містить понад 7 000 хімічних сполук, з яких щонайменше 250 є токсичними, а 69 спричиняють онкологічні захворювання.Пасивне куріння завдає не меншої шкоди. Тютюновий дим, який видихає курець, містить ті самі шкідливі речовини. Пасивне куріння стає причиною понад 1 млн смертей у світі.
 Усі види сигарет шкідливі однаково. Під час куріння так званих «легких» та ароматизованих сигарет курці, як правило, затягуються глибше. Відповідно, кількість шкідливих речовин та канцерогенів, які потрапляють до легень, є ще більшою. Крім того, в більшості «легких» сортів сигарет високий вміст смоли.
Куріння, зокрема й пасивне, спричиняє такі хвороби:
  • рак ротової порожнини, гортані, стравоходу, трахеї, бронхів, легень, шлунку, нирок, товстої кишки, сечового міхура, шийки матки, дихальних шляхів;
  • захворювання серцево-судинної системи;
  • остеопороз;
  • катаракту і сліпоту;
  • пародонтоз;
  • безпліддя, імпотенцію та інші.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору