З наступного тижня на Сумщині стартує заборона на вилов раків: штраф за кожного виловленого 3 332 грн.

Офіційно, Природа 18:21, 12.08.2022
 Поділитися

Поділитися в

 Для збереження та охорони популяції раків у період другої линьки, коли вони найбільш вразливі, в Україні діє літньо-осіння заборона на вилов цих річкових мешканців, нагадує Державне агентство меліорації та рибного господарства України.
 Залежно від погодних умов, період початку та закінчення заборони у різних областях різний. Так, на Сумщині заборона на вилов раків почнеться вже наступного тижня, з 15 серпня. І триватиме півтора місяці – по 30 вересня.
 За вилов раків під час заборони передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків. Компенсація за одного незаконно виловленого рака становить 3 332 грн.
 Після закінчення заборони одній особі за добу можна впіймати 30 раків на водоймах загального користування та 50 – на водоймах, де впроваджене платне рибальство.
 
 При цьому мінімальний розмір рака, який дозволено ловити рибалкам у внутрішніх водоймах та Чорноморському регіоні – 10 см, у р. Дунай з придатковою системою, передгирловому просторі, оз. Сасик та Азовському регіоні – 9 см.
 Забороняється вилов цих членистоногих у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.
 Довідково
Причиною линьки раків є їх ріст та розвиток. Панцир у них надзвичайно міцний, він заважає повноцінно рости, тому процес його скидання є необхідним для розвитку особин. Під час линьки членистоногі скидають не лише панцир, а й хітинову оболонку очей та зябер. Линяють раки не у норах, а на відкритому просторі, тому в цей період вони менш всього захищені.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору