Юна шосткинська художниця Анастасія Петренко – призер Всесвітнього творчого конкурсу + Відео

 Поділитися

Поділитися в

Для участі  Всесвітньому конкурсі-виставці дитячої творчості «Лідіце» цьогоріч надійшло 11 200 робіт від дітей з 72 країн.

Викладач художнього відділення Шосткинської дитячої школи мистецтв Лариса Логвин каже:

– Цей конкурс чеський, місто Лідіце. Найстаріший конкурс у світі, який проводиться в 49 раз. Авторитетне журі, в якому художники, люди мистецтва з усіх країн світу.

 Теми конкурсу кожного року різні. У 2021 його присвятили темі «Робот та штучний інтелект».

– Багато років ми брали участь і безрезультатно. Давно відправляли роботи… І ось роки три тому – перші ластівки: спочатку ми отримали просто дипломи, два роки поспіль, це велика честь. Бо з 11-12 тисяч робіт якщо обирають і дають диплом, це вже, здається, щось нереальне, – додає викладач.

Цьогоріч до участі у конкурсі долучився весь 4-й клас художнього відділення Шосткинської дитячої школи мистецтв.

– 20 нас чоловік і 20 робіт я надсилала, – продовжує Лариса Логвин.

Серед 11 200 робіт авторитетне журі відзначило медаллю роботу учениці ДШМ Анастасії Петренко. Такі нагороди отримали всього четверо учасників зі всієї України

 – Її робота нагороджена медаллю – оцінкою журі – та дипломом. Це для нас нечувана радість. Вона дуже добре розкрила тему. Роботу виконувала самостійно. Я нічого не допомагала. Тема була усьому класові просто розказана, кожен малював, що хотів. Вона і формат сама обирала, і техніку, – ділиться викладач.

 Анастасія Петренко учениця художнього відділення Шосткинської дитячої школи мистецтв розповідає:

– На конкурс була представлена робота на тему роботів та техногенних проблем. Робота була виконана у техніці “Графіка” за допомогою пера та туші і аквареллю. Я придумала композицію, ідею, і зрозуміла, що саме цю роботу я хочу виконувати у техніці “Графіка”. Зайняти щось у цьому конкурсі для мене було чимось неможливим.

З  самого дитинства дівчині хотілося малювати:

– Я спробувала дуже багато. Це були і танці, і спорт, і музична школа… З самого дитинства мене тягнуло малювати, хоча батьки якось не хотіли мне сюди віддавати, казали, що це не те, що мені треба. В останню мить, вже у восьмому класі я поступила, – говорить вона.

Анастасія вирізняється серед інших учнів своєю наполегливістю та оригінальним підходом до виконання робіт.

– Мислення у цієї дівчинки особливе. Вона людина вдумлива. А художник – це не просто людина, яка вміє малювати, цього недостатньо. Головне – художник повинен мислити інакше, ніж усі люди. І через свою творчість розкритися, показати. Щоб люди, подивившись на роботу, вже інакше дивились на ці ж речі. Ну ось вона якраз із таких, – вважає Лариса Логвин.

Анастасія буквально не розлучається зі своїм блокнотом, у якому кожну вільну хвилинку робить замальовки на різні теми.

Дівчина планує своє подальше життя пов’язати з творчістю:

– Насправді я дуже переживаю, як складу ЗНО, наскільки важкими будуть творчі конкурси при вступі. Я збираюся подавати документи на “Графічний дизайн” і займатися цим надалі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шостка.INFO в Telegram. Цікаві та оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на нашу сторінку!

Rodont
Rodont
Ковры

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору